DİMES

EN

Yeni Başlayanlar için İzmir’de 1 Gün!

Yeni Başlayanlar için İzmir’de 1 Gün!
PAYLAŞ

Türkiye’nin gözbebeği İzmir’i hala görmedin mi? Belki de İzmir’e her gittiğinde yeni bir şeyler keşfeden şanslılardansın :) Bir de bizim önerilerimize göz at, sonra keşfe başla!

Kordon’da Sabah

Sabah erken kalk, eşofmanlarını giy ve güne zinde bir başlangıç yapmak için sabah sporunu Kordon’da yap. Ege’nin mis gibi tuzlu havasını içine çek. Sonra bol yeşillikli, çeşit çeşit peynirli leziz bir kahvaltı et. İzmir’i İzmir’li gibi yaşamak gibisi yok, unutma!

Hadi Alsancak’a

Kahvaltını ettikten sonra arkadaşlarınla Alsancak’ta gezin. Renkli mekânları ve curcunası ile daha ilk dakikada seni büyüleyecek. Ayrıca alışveriş yapmak için de ideal! Sabah Alsancak görüldü deyip listenden çıkarma sakın, gecesi ayrı güzel :)

Konak Meydanı Oley!

İstanbul’un Taksim’i varsa, İzmir’de de Konak var! Gezmekle, görmekle ve keşfetmekle bitmeyen İzmir’deki bir sonraki durağın da burası olsun. Önce seni meydanın ortasından ‘ben buradayım’ diye bağıran görkemi ve tarihi yapısıyla İzmir Saat Kulesi karşılayacak. Şehrin simgelerinden biri olan kulenin önündeki kalabalık seni şaşırtmasın. Burası aynı zamanda insanların buluşma noktası. E hadi durma, sen de kalabalığın arasına karış!

Konak Meydanı’nda ilgini çekecek şey sadece Saat Kulesi değil, İlk Kurşun Anıtı’nı ziyaret edebilirsin. Anıt seni geçmişe bir yolculuğa çıkaracak ve direnişin simgesi olan Hasan Tahsin’i görmek inan çok etkileyici olacak!

Karşıyaka’ya Uğramamak Olmaz

İzmir deyince ilk akla gelen semtlerden olan Karşıyaka’yı merak etmeyen var mıdır acaba? 35’i yeteri kadar gördün, şimdi 35,5’u, yani Karşıyaka’yı görme vakti!

Güne Kordon’da başladın, Alsancak’a geçip  arkadaşlarınla güzel bir öğlen geçirdin, akşamüstü Konak Meydanı’nda kalabalığa karıştın. Akşam ise kapanış için Karşıyaka’dasın! Günün yorgunluğu üzerinden atmaya ne dersin? İnsanları, ortamı, atmosferi bile sana huzur verecek, daha yürümeye başladığın an havasının seni dinlendirdiğini hissedeceksin. Sahili ise ayrı bir güzel! Güneşi batırırken bir kumru ne de güzel gider :)

İzmir 101 yazımızın sonuna geldik. Fırsatını bulduğunda yine dön İzmir’e. İzmir’de keşfedilecek çok şey var!


<< GERİ
PAYLAŞ