DİMES

EN

HİKAYEMİZ

Vizyonumuz

Doğaya ve insana duyduğumuz sevgi ve saygı ile sürdürülebilir değer modelleri geliştirerek, tarıma dayalı inovatif ürünlerimiz ve yaklaşımlarımızla küresel ölçekte pazara yön veren markalar yaratırız.

 

Misyonumuz

Topraktan  insana kurduğumuz değer zincirinde en iyi olanları seçerek doğanın mucizesini korur, sürdürülebilir ideallerin peşinden koşarız.

 

Değerlerimiz

“Doğaya ve İnsana Saygı” Ana Değerimizden Hareketle;

1. Samimiyiz

2. Olumlu ve Azimliyiz

3. Yenilikçiyiz, öncüyüz

4. Özenle hep iyi olanı seçeriz

5. Güvene Dayalı İlişki Kurarız

 

Hikayemiz

Zorluk ve yokluk içinde geçen 50’li yıllarda sağlıklı nesillerin yetişmesi için beslenmenin önemini bilen ve vatansever bir ziraatçı olan DİMES kurucusu Mustafa Vasfi Diren, Türkiye’nin tarıma dayalı sanayiyi geliştirerek kalkınacağını biliyordu.
Düşünce dünyasını şekillendiren doğa ve insan için katma değer üretme azmiyle eyleme geçen Mustafa Vasfi Diren, DİMES’in ilk tohumlarını Anadolu’nun tam kalbinde Tokat’ta kendi evinin bahçesinde attı.


Kurucumuz, halkı için her zaman en iyisini üretmek ilkesinden hiç şaşmadı ve 1963 yılında “Soframıza koymayacağımız meyveyi işleyemeyiz, çocuğumuza içirmeyeceğimiz meyve suyunu üretmeyiz.” diyerek bugünlerimize ışık tuttu.
Türkiye’nin yerel sermayeli ilk meyve suyu, doğaya ve insana duyulan sevgi ve saygıyı yeni bir katma değer parametresine dönüştüren, sürdürülebilir bir değer modeli kuran bu yenilikçi adımla üretildi. DİMES adını tarıma dayalı inovasyonla özdeşleştiren yolculuğumuz da bu adımla başladı.


Bu yolculuğu, geleceği ve yenilikçiliği sahiplenerek sürdürüyoruz. Çiftçilerimiz, iş ortaklarımız ve tüketicilerimizle birlikte, Doğa ve İnsan arasında sürdürülebilir bir değer zinciri oluşturduğumuzu biliyoruz; dünyamız, tüm paydaşlarımız ve gelecek nesiller için yatırımlarımıza devam ediyoruz.


Türkiye’de ve dünyanın 100’ü aşkın ülkesine DİMES markamızla ulaşıyor, stratejik ülkelerimizde de küresel ölçekte pazara yön veren markalar yaratıyoruz. Çalışanı odağına alan ve çalışanın gelişimine değer katan kurumsal bir yapıyız. Sürdürülebilir değer modellerimiz ve iş stratejilerimizle bütüne yayılan faydayı önceliklendiren bir sosyal şirketiz.
Mucizesine yıllardır tanıklık ettiğimiz tarım ürünlerini sanayinin odağına alıyoruz; sürekli dinlediğimiz tüketicilerimizin beklentilerini karşılayan, ülkemizde ve dünyada pazara yön veren, üreticinin emeğine değer katan besleyici, keyifli ve inovatif markalara dönüştürüyoruz.


Köklerimizden gelen bir kalite sorumluluğuna sahibiz. Bu sorumluluk duygumuzla tohumdan, evlerinize giren DİMES ürünlerine kadar tüm süreçleri titizlikle yönetiyoruz. Biz buna, DİMES güvencesi diyoruz. Tüm ekosistemlerimizde tarım üreticilerimiz, iş ortaklarımız ve diğer tüm paydaşlarımızla tüm çalışmalarımızı, güvene dayalı ilişkilerle sürdürüyoruz.
Doğaya ve insana duyduğumuz sevgi ve saygıdan aldığımız güç ve azimle, kökleri ve değerleriyle bağını koparmadan geleceği yakalayabilen bir marka olarak yolculuğumuza, ilk günün heyecanı ve yeni değerler sunan yenilikçi adımlarla devam ediyoruz.