DİMES

EN

DİMES GO ile Assos’u Keşfedelim!

DİMES GO ile Assos’u Keşfedelim!
PAYLAŞ

Havalar ısındıkça iyice yerimizde duramaz oluyor, kendimizi yollarda bulup, deniz kenarlarında güneşi batırıyoruz. Sürekli şehirden kaçma isteği ile beraberinde gelen küçük keşifler, denenen yeni rotalar ve biriktirilen anılarla geçiyor bu sezon. Yaz aylarında her boş vakit daha değerli oluyor, haftanın sonunda 2 gün hemen bir yerlere kaçalım diyoruz. Bu yazımızda Bursa’dan Assos’a doğru dolu dolu bir rota belirledik ve DİMES GO Şeftali ile kaçalım buralardan dedik.

Bursa’dan çıktığımız yolun sonuna hedef olarak Assos’u koyduk ama varılan yer kadar yolda olmanın kendisini de sevdiğimizden aralara küçük maceralar, tatlı ufak molalar serpiştirdik.

Bursa’dan başlamışken Gölyazı’dan bahsetmemek olmaz. 8 küçük adasıyla dikkat çeken eski Apolyont, bugünlerde Gölyazı olarak anılıyor ve yerli turistlerin, balık tutmayı sevenlerin ve maceraperestlerin Bursa yakınındaki favori noktalarından biri.

Yola çıkıldığında mola vermeden olur mu hiç? Yolculuğun en keyifli anlarından biri de arabadan inip mis gibi havayı içine çekip, bir tur yürümektir. Susurluk’ta biraz durup, tostun yanında soğuk bir şeyler içmek harika plan!

Susurluk’ta serinlemek yeterli gelmezse Kaz Dağları’na bir göz atmak, temiz hava deposundan biraz faydalanmak ve Manyas Kuş Cenneti’nde ekosistemin mükemmelliğini görmek için Balıkesir’e gidilebilir. Vakit varsa Sarımsaklı Plajı’nda denizin tadı çıkarılabilir ya da yolun sonunda bekleyen Assos’a doğru hızlıca yola konulabilir.

Rotanın sonunda Assos olunca, yolda güzel manzaralar, eşsiz mavi tonları ve harika bir doğanın sizi beklediğini de tahmin edersiniz. Assos Antik Kenti’nde geçmiş uygarlıkların izlerini gözlemleyip eski liman manzarasında huzur bulabilirsiniz. Cam gibi suların berraklığına şaşırmanız bittiğinde ise buz gibi olan suya dalıp su altında keşfedilmeyi bekleyen güzelliklerin seyrine dalabilirsiniz.

Hadi durmayın evde, bu hafta Assos’a kaçalım!


<< GERİ
PAYLAŞ