DİMES

EN

Anadolu'nun Güzellikleri İçin İki Günlük Kaçamak

Anadolu'nun Güzellikleri İçin İki Günlük Kaçamak
PAYLAŞ

Üzerinde yaşadığımız için bizlere normal gelen ama aslında yerli/yabancı turistlerin ilgi odağı olan yerlerde yaşıyoruz. Anadolu’nun verimli, havası gibi insanı da hoş, tarihi ve doğal güzellikleri her köşede insanı şaşırtan topraklarını keşfetmek için neden iki gün de olsa şehirden uzaklaşıp, güzel bir seyahat yapmıyoruz?

Nevşehir’de peribacaları, Kayseri’de Erciyes, Antalya’da Manavgat Şelalesi gibi daha önce görmüş olsanız da tadına doyum olmayan turistik yerlere şöyle bir uğrayıp anıları tazelemek için en güzel mevsimdeyiz. Ama tercihiniz hazır şehirden uzaklaşmışken yeni bir yer keşfetmek, iki günlüğüne de olsa şehrin grisinden kaçıp doğanın yeşiline, mavisine kucak açmaksa farklı rotalar da var aklımızda.

İstanbul’a yakın ama bir o kadar da uzak olmak niyetindeyseniz sizi şuraya alalım: Sardala Koyu

Az bilinen, doğa harikası birçok yer var İstanbul’da. Bir kere keşfettiğiniz zaman asla unutmayacağınız ama gözlerinizle görene kadar da İstanbul’da olduğuna inanmayacağınız yerler… Sardala Koyu da o yerlerden biri. İki günlüğüne çadırınızı alıp gidiyor ve aslında haftalarca şehirden uzakmış gibi bir huzur ve mutlulukla evinize dönüyorsunuz. Bir araştırın deriz!

Hep gittik ama hiç böyle şeyler yapmadık diyebilirsiniz: Çanakkale

Yeri hepimizin gönüllerinde ayrı olan, gidince insanın bir başka hissettiği, kimi zaman da duygularına dokunan Çanakkale’yi yeniden keşfetmek için iki gün ayırmak da güzel fikir. Kiraz bahçelerinde dalından kiraz toplayıp yemek şehir hayatında hepimizin elde edemediği şanslardan… Kiraz bahçelerinden çıkıp batık dalışı yapmak ve su altında kalan tarihe en yakınından tanıklık etmek ise İstanbul’da Ankara’da kaldığınızda elde etmeyi hayal bile edemeyeceğiniz bir imkan. Kendi tuttuğunuz balığı yemek, farklı bir Boğaz’da aynı günün batışını görmek… Çanakkale’yi yeniden düşünün ve yorumlayın!

Çevresi dağ, ortası bağ: Erzincan

Tarihi İpek Yolu’nda birkaç maceraya atılmaya, hem tarihi keşfedip hem de doğayla iç içe olmaya ne dersiniz? Dağların arasında göz alabildiğinde uzanan ova ile harika bir manzaraya sahip olan Erzincan’da restore edilmiş tarihi evlerin arasında gezmek için plazalardan çıkıp 2-3 günlüğüne de olsa o tarafa bir tur yapmaya değer doğrusu! Girlevik Şelalesi ise yazın piknik, kışın donduğunda buzul tırmanışı yapmak ise gizli bilgi olarak aramızda kalsın!


<< GERİ
PAYLAŞ