Türkiye’nin önde gelen içecek şirketi DİMES, SocialBrands sosyal medya marka endeksinde meyve suyu markası ile Altın, soğuk kahve markası OBSESSO ile Bronz ödülün sahibi oldu.

Türkiye’nin yerli sermayeli ilk meyve suyu ve önde gelen içecek markası DİMES, Hayata Başka Bak! sloganı ve farklı disiplinleri bir arada kullanan iletişim çalışmalarıyla, reklam ve pazarlama dünyasının ödül programlarında başarısını sürdürüyor.

DİMES, sosyal medyaya damgasını vuran marka, ajans, proje ve kişilerin başarısını hem rakamsal verilere, hem de sektör önderlerinin fikirlerine göre değerlendirerek ödüllendiren Social Media Awards Turkey ödüllerinin de yıldızı oldu.

DİMES Türkiye sosyal medya hesabı, markaların sosyal medyada gösterdikleri performansın tarafsız ve veriye dayalı olarak hazırlanan SocialBrands sosyal medya marka endeksi sonuçlarına göre değerlendirildiği Veri Analitiği Ödülleri kısmında Gazsız İçecek Kategorisinde birinci olarak Altın ödül aldı.

DİMES’in içecek şirketi vizyonuyla pazara sunduğu gerçek süt içeren soğuk kahve markası OBSESSO’da, aynı kategoride üçüncülük elde ederek Bronz ödülün sahibi oldu.

Dijital dünyada başarılı bir yol çizen DİMES’in Dijital İletişim Müdürü Ezgi Özyıldırım, Social Media Awards Turkey ödüllerinde elde edilen başarıyla ilgili olarak, “Dijital dünyada tüketicilerimizle samimi bir şekilde aynı dili konuşmanın yanı sıra, ortamları paylaşmaya ve bunu onlara hissettirip, bu duygusal bağı kuvvetlendirmeye de çok önem veriyoruz. Sektöre yön veren ajansların, profesyonellerin ve fikir önderlerinin görüşleriyle, veriye dayalı bağımsız ve tarafsız performans ölçümü ile belirlenen Social Media Awards Turkey ödülleri, prestijli bir başarı paylaşım platformu. Bu platformda ödül almak bizlere heyecan ve mutluluk verdi.” dedi.