Soğuk kahve pazarının başarılı markası OBSESSO, Türkiye Araştırmacılar Derneği (TÜAD) tarafından düzenlenen “Baykuş Ödülleri” etkinliğinde Gümüş Vizyoner Baykuş ödülüne adını yazdırdı. Yoğun kıvam ve lezzetiyle tüketicisine keyifli bir soğuk kahve deneyimi sunan OBSESSO, konumlamasını ve iletişimlerini anı yavaşlatmanın keyfi ve ana keyif katan ödül gibi deneyimler üzerine kuruyor. Araştırma sonuçlarından elde edilen tüketici iç görüsünden yola çıkılarak farklı bir bakış açısı ile kurgulanan bu iletişimlerin başarısı, markayı rakiplerinden ayrıştırıyor.

Soğuk kahve pazarının başarılı markası OBSESSO, Gümüş Vizyoner Baykuş ödülünün sahibi oldu. Türkiye Araştırmacılar Derneği (TÜAD) tarafından düzenlenen “Baykuş Ödülleri” kapsamında yer alan Vizyoner Baykuş kategorisi, markaların yeni ufukları görebilme becerisini ödüllendiriyor. Kategoride markaların araştırmaları etkin bir şekilde kullanımıyla ürünün konumlandırılması ya da yenide konumlandırılmasındaki başarısı değerlendiriyor.

Yoğun kıvam ve lezzetiyle tüketicisine keyifli bir soğuk kahve deneyimi sunan OBSESSO’nun, farklı bir bakış açısıyla keyfe konumlandırıldığını söyleyen OBSESSO Kıdemli Marka Yöneticisi Merve Ekem Dumanoğlu, “Markamızın konumlandırması için yaptığımız araştırmalar, kahve deneyiminin hayatın içerisinde kişinin kendine ayırdığı bir keyif anını da ifade ettiğini gösterdi. Kahve ve tüketici arasında var olan özel ilişki, biraz da buradan kaynaklanıyor. OBSESSO’nun tüketici araştırmalarına ön plana çıkan yoğun kıvam ve lezzet özellikleri, anın keyfini çıkarmakla uyumlu. OBSESSO’nun lezzeti ve verdiği keyif, yavaş ve soğuk içildiğinde daha da artıyor; bizler de OBSESSO konumlamasını ve iletişimlerini anı yavaşlatmanın keyfi ve ana keyif katan ödül gibi deneyimler üzerine kuruyoruz. Araştırma sonuçlarıyla elde ettiğimiz tüketici iç görüsünden yola çıkıp; farklı bir bakış açısı ile kurguladığımız konumlamamızın ve iletişimlerimizin tüketicimizle başarılı etkileşimi, bizi rakiplerimizden ayrıştırıyor” dedi.

Merve Ekem Dumanoğlu sözlerini şöyle sürdürdü: “Wunderman Thompson iş birliğinde hazırladığımız ‘Anın Keyfi Yavaşladığında Çıkar’ kampanyamızı da araştırmalardan elde ettiğimiz iç görüler doğrultusunda, hayatı koşturmadan yaşayıp güzel anların keyfini çıkarmak üzerine kurguladık. Başarılı sonuçlara imza atan kampanyamız, marka bilinirliğimizi yüzde 93’lere taşıdı.”

Hayatın İçinden Anları Ödül Gibi Bir Deneyimle Zenginleştiriyor

Soğuk kahve tercihlerinin kişiden kişiye, hatta keyfi çıkarılmak istenen anın, okazyonun özeliklerine göre farklılık gösterebildiğini vurgulayan Merve Ekem Dumanoğlu, “OBSESSO ile tüketicilerimizin karşısına, sokakta yaşanan gerçek hayatın farklı anlarında da çıkıp, o anı ödül gibi deneyimlere dönüştürüyoruz. Geçtiğimiz günlerde, Beşiktaş Akaretler’de sürpriz bir mini konser düzenledik. OBSESSO'nun "Anın Keyfi Yavaşladığında Çıkar" felsefesini müzikle buluşturan mini konserimiz, yurtdışında ünlü sanatçıların benzer nitelikteki sürpriz sokak performansları gibi, İstanbul’un koşturmacasını kısa bir süre için de olsa durdurdu, Beşiktaş’ta konseri dinleyenlerin yavaşlayıp, anın keyfini hissetmesini sağladı.” şeklinde konuştu.