DİMES’in gençlerin favori sosyal medya uygulaması TikTok’un fenomenlerine yer verdiği DİMES Milkshake reklam filmi 20 milyon izlenmeyi geçerken; markanın başlattığı #OrtamıSalla hashtag challenge yaklaşık 2 milyar izlenme ile rekor kırdı.

Gençlerin favori sosyal medya uygulaması TikTok’un fenomenlerini reklamında oynatan ve bu mecrayı tüm konseptiyle reklama uyarlayan ilk marka olan DİMES, Reklamania iş birliğinde hayata geçirdiği ve genç hedef kitleye seslenen kampanyası ile sosyal medyada ortamı sallıyor.

DİMES Milkshake reklam filmi, dijitalde 20 milyondan fazla izlendi. DİMES’in kampanya kapsamında #OrtamıSalla hashtag challenge’ına katılım için paylaşılan TikToker ve kullanıcı içerikleri üzerinden elde ettiği izlenme sayısı ise 2 milyarı zorlayan rekor bir rakama ulaştı. Hashtag Challenge için verilen süre olan 31 Ağustos Pazartesi 24:00 dolduğunda 1,9 milyarı aşan izlenme sayısı, sonraki bir saat içerisinde de 2 milyarı aştı.

Rekor Getiren #OrtamıSalla Hashtag Challenge’i

Bu süreçte TikTok’ta 155bin takipçi kazandıklarını söyleyen Ezgi Özyıldırım, “Hedef kitlenin olmaktan keyif aldığı yerde olmak, hayatlarına bir marka olarak değil arkadaşları ya da sevdikleri bir fenomen gibi eşlik etmek istedik. Reklamania reklam ajansı iş birliğinde başlattığımız kampanyamız kapsamında ürünümüzün sloganı olan #OrtamıSalla hashtag’iyle bir de challenge başlattık. Tüketicilerimize, ‘favori TikToker’ınla aynı YouTube videosunda yer alma şansı için arkadaşlarınla ortamı salla’ daveti yaptık. Hashtag Challenge için verdiğimiz süre olan 31 Ağustos Pazartesi 24:00 dolduğunda, katılım için paylaşılan TikToker ve kullanıcı içerikleri üzerinden elde ettiğimiz izlenme sayısı, 1,9 milyarı aşmıştı. Süre boyunca her 2-3 saatte bir 100 milyon yeni izlenme sayısı elde ettik. Süre dolduktan sonraki bir saat içerisinde de 100 milyon izlenme daha geldi ve Salı saat 01:00 itibarı ile izlenme sayısı, 2 milyarı aştı” şeklinde konuştu.

Reklam Filmi 20 Milyon İzlenmeyi Aştı

TikTok’un müzik, hareket ve eğlence odaklı kendine özgü dilini kullanan reklam filminde ise, hedef kitlenin sevdiği, hayatlarını merak ettiği, paylaşımlarında müzik ve eğlenceyi ön plana çıkaran TikTok fenomenlerinin yer aldığını belirten DİMES Dijital İletişim Müdürü Ezgi Özyıldırım, “Ayrıca hedef kitleye bir söz verdik, filmi herkesten önce siz göreceksiniz dedik. Heyecanlı bir bekleme ortamı yarattık, yayınlayacağımız günü açıkladık ve beklentiyi yükselttik. Sonra onlar için ilk kez TikTok’ta, ardından YouTube ve TV kanallarında yayına girdik. Reklam filmimizi TikTok profilimizde paylaştığımızda organik olarak 1,7 milyon izlenme elde ettik. Bu izlenmelerin tümünde, hedef kitle filmin tamamını izledi. 33 saniyelik reklam filmimizle organik olarak TikTok’ta 12 bin saatin üzerinde izlenme süresi elde ettik. Organik yayılımının ardından medya yatırımlarımıza başladık ve şu ana kadar dijital platformlarda toplamda 20 milyon izlenmeyi geçtik. Ortalama izlenme süremiz ise yüzde 98’lerde ilerliyor” dedi.

Paylaşımlarında müzik ve eğlenceyi ön plana çıkaran TikTok fenomenleri Cellat36 (Özgür Deniz Cellat), Cerenyaldz_ (Ceren Yaldız), İkizlerbay (Oğuzcan ve Uğurcan Bayraktaroğlu), Yiiğitresmi (Yiğitcan Çakmak), Pelinyarr (Pelin Yar) ve Berkcckgl (Berk Çiçekgil) ikilisi ile Tutkutarcin (Tutku Tarçın) kendi tarzları ve enerjileriyle DİMES Milkshake’in reklam filmine hareket katan isimler oldular.

#OrtamıSalla iletişimlerine, reklam filmi çekimlerinde başlayan DİMES, sete girilen ilk günden reklam filminin yayınlandığı ana kadar 31 TikTok içeriği paylaştı ve bu içeriklerle şu ana dek elde edilen toplam organik izlenme, 28 milyon oldu. DİMES, reklam filmini takip eden 9 TikTok içeriğiyle de yaklaşık 6milyon organik izlenme elde etti.