Geçen yaza damga vuran ‘DİMES Kapışması’ kampanyasıyla sosyal medyada birer fenomen gibi ilgi toplayan Milkshake ve Smoothie’nin 2022 yaz lezzetleri, Z Kuşağı tarafından belirlendi. #YazınLezzeti TikTok Hashtag Challenge’ı, sosyal medya yorumları ve açık hava etkinlikleri sonunda gençlerin yorumlarıyla belirlenen DİMES Smoothie Karpuz ve DİMES Milkshake Karamel için TikTok fenomenleri Buse Korkmaz ve Cemre Solmaz ile hazırlanan TikTok içerikleri, büyük beğeni topladı. Z kuşağına bu TikTok içeriklerini TV’de görmek ister misiniz diye soruldu ve onlardan gelen yoğun istek üzerine DİMES bu içerikleri TV’de de yayınlama kararı aldı.

Milkshake ve Smoothie yaz lezzetleri iletişiminin Nisan ayı sonunda, sosyal medyada başladığını söyleyen DİMES Yurtiçi Pazarlama Grup Müdürü Merve Keten, “Reklamania Creative ve kendi bünyesinde bulunan dijital ajans Cats & Dogs iş birliğiyle hazırladığımız çalışmamızda TikTok’ta yayınladığımız içeriklerimiz üzerinde hiçbir yazı olmayan boş Milkshake ve Smoothie ambalajlarını gösterdik, takipçilerimize hadi bu yazın lezzetlerini yorumlara yaz, biz de sizin için üretelim çağrısı yaptık. Bu videomuz bir haftada 3,7 milyon izleme aldı. Yorumlarda en çok söylenen 4 lezzet Smoothie için Karpuz ve Mango, Milkshake için de Karamel ve Limon oldu. Bunlardan Karpuzlu Smoothie ve Karamelli Milkshake, en fazla yorum alan ve açık ara farkla seçilen iki lezzet oldu”” dedi.

Gençler Karamel ve Karpuza Düşeriz Dedi, Yeni Lezzetler Dijitalde Belirlendi

Yazın lezzetlerini dijitalin de ötesine taşıdıklarını söyleyen Merve Keten, “Yazın lezzetleri seçimini açık havaya da taşımak için boş beyaz ambalajlarımızın dev maketlerini 10-15 Mayıs tarihleri arasında İstanbul’un 6 farklı noktasında tüketicilerimizle buluşturduk. 500 binden fazla kişiye görünürlük sağladık, 30 binin üzerinde kişiye mevcut lezzetlerimizle tadım yaptırdık. Gençlerden kendi istedikleri lezzetin etiketini ambalaj maketlerimize yapıştırmalarını istedik. 13-19 Mayıs tarihlerinde de TikTok’ta #YazınLezzeti hashtag challenge’ını başlattık. Ürün bile göstermeden, kullanıcılardan pankart kaldırıp Smoothie ve Milkshake için hangi lezzeti istediklerini paylaşmalarını istedik. Bu challenge’da 3 bin 500 video üretildi, 60 milyon görüntülenme elde ettik. Videolara yapılan yorumlarda, gençlerin günlük hayatlarında sık kullandıkları ve bizim tüketici araştırmalarımızda da karşımıza çıkan düşeriz ifadesinin çok ön plana çıktığını gördük” şeklinde konuştu.

DİMES Z Kuşağı’nın İsteği Üzerine İçeriklerini TV’ye Taşıdı

Kazanan ürünlerinin duyurusunun ilk olarak TikTok’ta yapıldığını söyleyen Merve Keten, “Gençler Smoothie’de Karpuza, Milkshake’de Karamele düşeriz dediler ve onlar için hazırlayacağımız ürünleri belirlemiş oldular. Kazanan lezzetleri açıkladığımız videomuz 3 milyon 700 bin izleme aldı. Haziran ayına geldiğimizde de geçen yıl DİMES Kapışması kampanyamızda Milkshake takımında yer alan Buse Korkmaz ve Smoothie takımında yer alan Cemre Solmaz’la hazırladığımız Karamelli Milkshake ve Karpuzlu Smoothie TikTok içeriklerini DİMES Club TikTok hesabında paylaştık. Çok beğenilen bu içerikler, TikTok’ta toplam 13 milyon görüntülendi. Öte yandan Cemre ve Buse, kendi Instagram hesaplarından paylaştıkları story’lerle merakla beklenen videoların yayınlandığını duyurdular. Duyurularında ayrıca içerikleri kendilerinin çok beğendiklerini paylaştılar ve ‘TV’de de görsek güzel olmaz mı, hadi DİMES'i yeniden ikna edelim’ diyerek storyler’inde anket açtılar ve takipçilerini harekete geçirdiler. Onların yoğun ilgisi ve isteği üzerine biz de TikTok içeriklerimizi TV’de yayınlama kararı aldık. Bu yaz Milkshake’te karamele, Smoothie’de karpuza düşelim diyerek bize ilham veren genç tüketicilerimize teşekkür ediyor, onları bu yazın yeni lezzetlerini denemeye davet ediyoruz” dedi.