Yaratıcı Reklam Ajansı Reklamania Creative’in stratejisini ve 360 derece iletişimini kurduğu, ana odağı TikTok mecrası olan DİMES Milshake Lansmanı Türkiye’de ilklere imza atarak büyük ses getirdi, DİMES Milkshake 5 ayda kategorinin lider markası haline geldi.

DİMES Milkshake reklamı, Türkiye reklam ve pazarlama sektörünün en köklü yaratıcılık yarışması Kristal Elma’da, Markalı İçerik Kullanımı – Dijital ve Sosyal Medya kategorisinde Kristal Elma’nın sahibi oldu.

Ürün ve Hizmet – Lansman kategorisinde ise, DİMES Milkshake Lansmanı Gümüş Elma’ya uzandı.

Türkiye’nin önde gelen içecek firması DİMES, restoranlarda ve kafelerde tüketilen Milkshake’i, Türkiye’de bir ilk olarak uzun ömürlü ambalajlarda, hayatın eğlencesine eşlik edebilen bir ürün olarak tüketiciye sundu. DİMES bu ürün için hedef kitlesi gibi sosyal ve dijital olan; fenomenleşecek yepyeni bir içecek kategorisi için ortamı sallayacak bir lansman yapmayı hedefledi.

DİMES Milkshake Lansmanı’nda ana odak gençler ve TikTok oldu. Reklam filmi ilk olarak TikTok mecrasında yayına girdi ve organik olarak 2 milyon kez izlendi. Bir TV reklamında Türkiye’de ilk kez TikToker’lara yer verildi ve Reklamania bünyesinde bulunan dijital strateji & iletişim ajansı Cats & Dogs ile birlikte TikTok mecrasında markalı içerik projeleri hayata geçirildi.

DİMES Club TikTok, Instagram ve YouTube kanalları da projeye entegre edildi.

Yaratıcı fikrini Reklamania’nın kurduğu, DİMES Milkshake #Ortamı Salla akımı TikTok’ta başlatıldı.  450 bin tekil kullanıcı, 6 günde 1,5 milyon içerik üretti ve süre dolduğunda elde edilen izlenme sayısı, 1,9 milyarı aşarak Türkiye rekoru kırıldı. Reklam, dijital mecralarda 2 günde 1 milyon, bir ayın sonunda da 45 milyon organik izlenmeye ulaştı. Reklam filmi, YouTube Ads Leaderboard Türkiye sıralamasına göre ülkemizde Ağustos’ta lider, Eylül’de ikinci kampanya oldu.

Yaratıcı ajans Reklamania Creative, Türkiye’de 25 milyon kullanıcısıyla hedef kitlenin %56’sını kapsayan TikTok’u 360 derece iletişimin ana odağı yaparak, “Ortamı Salla” sloganıyla hem ürüne hem de hedef kitleye göz kırptı. Reklamania Creative, tamamen TikTok gerçekliğini taşıyan reklam filminde gerçek TikTok fenomenlerine, TikTok kamera açılarına/efektlerine ve TikTok akımlarına yer verdi.

Reklamania Creative’in ana ajansı olduğu DİMES Milkshake Lansman projesine, kendi bünyesindeki Cats & Dogs’un yanında katkıda bulunan ajanslar, PRactice Communication Management, Media Marcom ve Bubble Project oldu.