Türkiye’nin yerli sermayeli ilk meyve suyu ve önde gelen içecek şirketi DİMES, iş uygulamalarıyla küresel ödül programlarında başarısını sürdürüyor.

DİMES İnsan Kaynakları Departmanı işe alım, çalışan motivasyonu ve bağlılığı, yetenek yönetimi odaklı projeleriyle alanında en büyük ve en prestijli küresel platform olarak kabul edilen Brandon Hall Group Mükemmellik Ödüllerinde 1’i Altın, 4’ü Gümüş olmak üzere 5 farklı kategoride 5 ödüle birden adını yazdırdı.

Dünya çapında 30 yılı aşkın süredir 10 binden fazla kuruma araştırma ve danışmanlık hizmeti sunan Brandon Hall Group’un Mükemmellik Ödülleri programında, dünyanın önde gelen şirketlerinin insan kaynakları uygulamaları, uluslararası bağımsız sektör uzmanlarından oluşan bir jüri tarafından değerlendiriliyor.

DİMES’in ürünleriyle olduğu gibi iş yapış modelleri ve insan kaynakları uygulamalarıyla da küresel markalarla rekabetin güçlü oyuncusu olduğunu vurgulayan DİMES İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı (CHRO) Yelda Tavlan, “Geçtiğimiz yıl 3 ödüle birden adımızı yazdırdığımız Brandon Hall Group Mükemmellik Ödülleri’nde bu yıl 5 ödül kazanmış durumdayız. DİMES şirket kültürü ve stratejik hedeflerimize yönelik geliştirdiğimiz özgün nitelikli uygulamalarımızın Brandon Hall Group Mükemmellik Ödülleri gibi saygın paylaşım platformlarında ön plana çıkması bizlere gurur veriyor, daha iyisini yapma azmimizi teşvik ediyor” dedi.

Yetenek Yönetimi Ödül kategorisinde Altın Ödül kazanan DİMES Kariyer ve Yetenek Yönetimi kapsamındaki uygulamalar sadece yetenekleri geliştirmeyi değil, şirketin yeteneklerini elde tutma ve kritik pozisyonları şirket iç kaynakları ile dolduracak sistemleri geliştirme süreçlerini kapsayacak şekilde kurgulanmış süreçleri kapsıyor. Kariyer ve Yetenek Yönetimi kapsamındaki Yetenek Yönetimi Programı, potansiyel ve yetenekleri tespit edip, stratejik hedeflere ulaşmayı sağlayacak kritik roller için yetkinliklerini hazır hale getirmeyi ve iç kaynaklar ile dikey/yatay terfi ve atamaları desteklemeyi sağlıyor.

DİMES, Brandon Hall Group Mükemmellik Ödüllerinde Altın Ödül alan DİMES Kariyer ve Yetenek Yönetimi’nin yanı sıra, 4 de Gümüş Ödüle adını yazdırma başarısı gösterdi.

Eğitim ve Gelişim Ödül kategorisinde Gümüş Ödül kazanan “ÖĞRENDİMES – Online”, DİMES bünyesinde eğitim ve gelişimde dijitalleşme yolculuğu doğrultusunda kurulan bir platform olma özelliği taşıyor. “ÖĞRENDİMES – Online”, çalışanların eğitim ve gelişim yolculuklarının dijitalleştirilmesini, zaman ve mekândan bağımsız öğrenme deneyimi kurgulanmış sunulmasını bu çalışmaların tek bir çatı altında toplanmasını sağlıyor. Bir iş veren markası olan “ÖĞRENDİMES – Online”, sadece eğitim değil, iş ve iş dışı konularda webinarlar, çalışanlara ait blog yazıları, kütüphane ve öğretici yayınlar gibi birçok farklı alanda da hizmet sunuyor.

Yetenek Kazanımı Ödül kategorisinde Gümüş Ödüle uzanan “En İyi Yeni İşe Alım Programı”, çalışanların şirkete en kısa sürede uyumunun ve şirkette kalıcılığının sağlanabilmesi hedefiyle tasarlanan DİMES Oryantasyon Projesin kapsıyor. Bu kapsamda, oryantasyon dönemi için 2. ve 6. Ay Değerlendirme Görüşmeleri ile çalışanların geri bildirimlerinden oluşan bir süreç tasarlanmış durumda.

 

İnsan Kaynakları Ödül kategorisinde Gümüş Ödülün sahibi olan “En İyi İşgücü Planlaması ve Yönetimi”, şirketin vizyonu ve hedefleriyle uyumlu bir şekilde çalışmayı amaçlıyor. Gelecekteki insan kaynağı ihtiyaçlarını öngörmek, iş verimliliğini artırmak, gelecekteki işgücü trendlerini takip ederek, iş dünyasındaki dönüşümleri öngörmek ve yönetmek hedefleniyor.

Satış Performansı Ödül kategorisinde Gümüş Ödül kazanan “En İyi Benzersiz veya Yenilikçi Satış Eğitim Programı” ise, DİMES satış ekipleri oluşturulan kapsamlı bir eğitim programı. Bu program, ürün bilgisi, satış becerileri, müşteri odaklılık, satış teknolojileri, inovasyon, takım çalışması ve değer yaratmayı kapsıyor. Eğitimler sürekli güncellenerek satış ekiplerinin yeteneklerini güncel trendlere göre geliştirmelerine olanak tanınıyor.