Türkiye’nin yerli sermayeli ilk meyve suyu ve önde gelen içecek şirketi DİMES, farklı disiplinleri bir arada kullanan iletişim çalışmalarıyla, reklam ve pazarlama dünyasının küresel ödül programlarında başarısını sürdürüyor.

DİMES’in Reklamania Creative ve bünyesindeki dijital strateji & iletişim ajansı Cats & Dogs iş birliğinde 360 derece kurguyla gerçekleştirdiği ve ana odağı TikTok mecrası olan ‘DİMES Kapışması’ kampanyası,               Kristal Elma 2021’de Topluluk Yönetimi kategorisinde Gümüş Elma’nın sahibi oldu. DİMES, Ürün/Hizmet Lansman ve Influencer İletişimi kategorilerinde de, Bronz Elma’ya uzandı.

Yeni nesil Milkshake ve Smoothie ürünleriyle marka bilinirliğini ve tüketicisiyle duygusal bağını arttırmanın yanı sıra, kategoride pazar liderliğini pekiştirmeyi hedefleyen DİMES, Z kuşağının reklam bariyerini aşmak için hayatlarının içinden öğeleri taşıyan bir kampanya kurguladı. DİMES Kapışması, TikTok’ta yılın en fazla kişiye erişen kampanyası oldu.

DİMES, Reklamania Creative ve bünyesindeki dijital strateji & iletişim ajansı Cats & Dogs iş birliğinde, gençlerin takım tutma ruhunu sosyal medyanın doğasındaki rekabetle harmanlayıp, iki ürününü aynı reklamda karşı karşıya getirdi.

DİMES Kapışması kampanyası, eğlencesiyle ortamı sallayan DİMES Mikshake ve yoğun meyvesiyle enerji katan DİMES Smoothie ürünleri arasında dijital rekabet yaratarak bir ilke imza attı. Kampanyada müzik sektörünün yıldız ismi Aleyna Tilki’nin, toplam takipçi sayısı 30 milyona yaklaşan TikTok fenomenleriyle birlikte yer alması da bir diğer ilk oluşturdu.

360 derece kurguyla gerçekleşen ve birçok ‘media first’ uygulamaya da sahne olan kampanya kapsamında başlatılan #dimeskapışması hashtag challenge akımına katılan TikTok kullanıcıları, 16 bine yakın video paylaşım gerçekleştirdi. Böylece #dimeskapışması, tüketicilerin en fazla video çektiği marka akımı oldu.

DİMES Kapışması reklam filmi, TikTok’ta 3 günde 20 milyon izlendi. Tüm kampanya içerikleri 3 ayda 55 milyon organik izlenme, 610 bin yorum, 4 milyon beğeni aldı. 6 günde 18 milyon tekil erişim elde eden #dimeskapışması hashtag’i, TikTok’ta yılın en fazla kişiye erişen akımı oldu.

Genç hedef kitlede ilk akla gelme 14’ten 69’a, satın alma eğilimi 36’dan 73’e yükseldi. DİMES, Milkshake pazarını yüzde 127 büyüterek yüzde 57 payla, Smoothie pazarını da yüzde 234 büyüterek yüzde 76 payla açık ara lider oldu. DİMES hakkındaki konuşmalar 13 katına çıktı ve bu konuşmalardaki pozitif içerik oranı yüzde 83’e ulaştı.