Yelda Tavlan, Türkiye’nin ilk yerli sermayeli meyve suyu ve önde gelen içecek markası DİMES’in tüm İnsan Kaynakları süreçlerinin yanı sıra, ÖĞRENDİMES ve EĞLENDİMES çalışan markalarının gelişiminin liderliğini de üstleniyor.

DİMES Stratejik İnsan Kaynakları yaklaşımı, şirketin hedeflerine uzanan yolculuğunda ihtiyaç duyduğu tüm değişim ve gelişim sürecini yönetmeyi, kurumsal yapıyı güçlendirme konusunda itici güç görevi görmek için sektördeki en iyi İnsan Kaynakları yapısını oluşturmayı ve en iyi uygulamaları hayata geçirmeyi öngörüyor.

Bu bağlamda DİMES İK ekibi, Yelda Tavlan liderliğinde, günümüzde iş dünyasının en önemli maddeleri arasında yer alan “Yeteneği Çekmek ve Elde Tutmak” konusunda başarılı çalışmalara imza atıyor. DİMES bünyesinde Eğitim ve gelişim, kariyer ve yetenek yönetimi, performansı yönetme, motivasyonu artırma, ödül ve takdir sağlama ve yan hakları geliştirme gibi birçok konuya odaklanılıyor; her birinin aynı önemde ele alınmasına ve geliştirilmesine özen gösteriliyor.

İnsan Kaynakları liderliğinin yanı sıra, DİMES’in Türkiye’nin küresel içecek markası olma yolunda Kurumsal Dönüşüm Sürecine öncülük eden Yelda Tavlan, DİMES Global organizasyonunun ve stratejik hedeflerinin tasarımı ve şirkete yayılımından da sorumlu. Bu çalışmalar Yelda Tavlan yönetiminde, DİMES Yetenek havuzundan seçilen Stratejik Planlama Çalışma Grubu tarafından yürütülüyor.

Yelda Tavlan ayrıca, Şirket Stratejileri ile yıllık Performans Hedeflerinin entegre edilmesi, tüm yönetici kadrolarının şirket stratejik hedeflerine ulaşması konusunda Çalışan Kar Payı Dağıtım Sistemi oluşturulması gibi çalışmalara da liderlik ediyor.

Hacettepe Üniversitesi Eğitim Fakültesi, Eğitimde Ölçme ve Değerlendirme Bölümü mezunu Yelda Tavlan, 1999 yılında Garanti Bankası bünyesinde başladığı profesyonel kariyerinde, 2005 – 2015 yılları arasında SÜTAŞ İnsan Kaynakları Grup Müdürü olarak görev yaptıktan sonra, 2015 yılında DİMES ailesine katıldı. Yelda Tavlan, bu tarihten bu yana DİMES İcra Kurulunda da yer alıyor.

İstanbul Arel Üniversitesi’nde Öğretim Görevlisi olarak görev yapan ve Uluslararası Koçluk Federasyonu (ICF) – ACC ünvanlı Profesyonel Koç ünvanına sahip olan Yelda Tavlan, Pazarlama komitesinde yer aldığı Uluslararası Koçluk Derneği (ICF) üyeliğinin yanı sıra, İlk Fırsat (Esas Holding) Sosyal Sorumluluk Projesinde aktif Mentorluk görevi de üstleniyor.