Türkiye’nin yerli sermayeli ilk meyve suyu ve önde gelen içecek şirketi DİMES, özgün iş yapış, kurumsal kültürü ve İK uygulamalarıyla da iş dünyasının öncü kuruluşları arasında yer alıyor. DİMES’in kendi kurumsal kültürü ve iş yapışına özgü bir tasarımla uygulamaya aldığı Yetenek Yönetimi süreçleri, daha ilk yılında İnsan Kaynakları alanında dünyanın en önemli ödül programlarından birinde başarı elde etti.

DİMES Yetenek Yönetimi süreçleri, Brandon Hall Group “İnsani Sermaye Yönetimi Mükemmellik Ödülleri” (Brandon Hall Group – HCM Excellence Awards ) kapsamında, “Yetenek Yönetimi / Yeteneği Seçmede En İyi Rehberlik Etme” kategorisinde Bronz Ödül aldı; DİMES ödül kazanan küresel firmalar arasına adını yazdırdı.

DİMES Genel Müdürü Ozan Diren, ödülle ilgili olarak sosyal medya hesabından yayınladığı bir mesajla çalışma arkadaşlarına teşekkür etti ve “Yetenekleri bulmak ve onların başarılarını izlemek gibisi yok. İK departmanımız başta olmak üzere yetenekleri çeken, tutan, onlara alan açan tüm yeteneklerimizle gurur duyuyorum” dedi.

DİMES Yetenek Yönetimi Süreci’nin 2020 yılının sonu itibariyle uygulamaya alındığını söyleyen DİMES İnsan Kaynakları Direktörü Yelda Tavlan, “Sürecin aşamalarını tamamen DİMES’e özgü olarak kendi içimizde tasarladık ve uygulamaya geçirdik. Bu çalışmalarımızla potansiyel çalışanları tespit etme ve kritik pozisyonları tespit etme, yedekleme sistemini kurgulama ve DİMES’in geleceği olan yeteneklerin, doğru kurgulanmış bir gelişim yolculuğu ile kendileri ve kurum için daha fazla katma değer sağlayabilecekleri seviyelere gelmesine destek olmayı amaçlıyoruz” dedi.

Brandon Hall Group “İnsani Sermaye Yönetimi Mükemmellik Ödülleri” programının, dünya çapında önemli bir ödül ve bilgi paylaşım platformu olduğunu ifade eden Yelda Tavlan, “Bu program kapsamında stratejiler, modellemeler, süreçler, kullanılan sistemler ve araçlar, elde edilen sonuçlar titiz bir değerlendirme sürecinden geçiyor. Başvurumuzda, sürecimize ait tasarımımızı ve şu ana dek uygulamaya geçirdiğimiz aşamalara ait olarak detaylı bir dosya hazırladık. Toplam 11 kategoride düzenlenen ödül programında, Yetenek Yönetimi Kategorisinde başvuru yaptığımız “Yeteneği Seçmede En İyi Rehberlik Etme Alt Kategorisinde” Bronz Ödül aldık. Kurumsal kültürümüzü benimseyen çalışma arkadaşlarımız, DİMES’in başarısında büyük rol sahibidir. Bunun da ötesinde ülkemizin yetişmiş insan kaynağına katkıda bulunmak bizlere gurur veriyor” şeklinde konuştu.