Türkiye’nin yerli sermayeli ilk meyve suyu ve önde gelen içecek şirketi DİMES, dijital sosyalleşmenin en dinamik markalarından biri olma özelliği taşıyor. TikTok, Instagram, Twitter, YouTube gibi dijital kanalları en aktif kullanan markalardan biri olan DİMES, dijital düşünebilme becerisini iç iletişime de başarıyla taşıyor.

İç iletişimde yarattığı EĞLENDİMES markasıyla kurumsal kültürü pekiştirme, motivasyonu artırma ve çalışanlar arası iletişimi güçlendirmeye yönelik etkinlikler düzenleyen DİMES, fiziksel ve dijital ortamlarda gerçekleşen bu kutlama, atölye, parti etkinliklerine bir yenisini daha ekledi. 13 Mayıs Cuma akşamı, çalışanlarına yönelik sektörünün ilk Metaverse Partisi’ni düzenleyen DİMES, kurumdaşlığı sanal evrene taşıdı. DİMES çalışanları, Metaverse’de dijital sosyalleşme deneyimi yaşayarak birlikte eğlendiler.

Daha iyisi için her zaman birlikte çalışma azminin, DİMES’in en büyük güçlerinden birini oluşturduğunu söyleyen DİMES İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Yelda Tavlan, “Başarılarımızın itici gücü birlikte çalışma becerimizi ve kolektif inovasyon kültürümüzü, bir diğer itici güç olan dijital sosyalleşme uzmanlığımızla birleştirdik. Metaverse partimizde, kendimizi ifade eden dijital avatarlarımızla ile bir araya geldik, DJ müziği eşliğinde birlikte eğlendik ve aynı zamanda Metaverse’ü daha yakından tanıdık” dedi.

İş birliği yönetimi odaklı dijital dönüşümün, şirketlerin gündeminde çok önemli yer tuttuğunu da söyleyen Yelda Tavlan, “Dijital sosyalleşme, günümüzde hayatın bir gerçeği. Öte yandan, son yıllarda uzaktan/otonom çalışma ve bunun gereği olarak ilişki/iş birliği yönetimi odaklı dijital dönüşüm, iş dünyasında büyük önem kazandı. Sektörümüzde bir ilk olan EĞLENDİMES Metaverse Çalışan Partimiz, şirket içi eğlence anlayışımıza yeni bir boyut kazandırmanın yanı sıra, arkadaşlarımızın bireysel dijital dönüşümlerine katkı sağlamak açısından da çok değerli. Partimiz, dijital dünyanın yeni gelişmelerini keşfetmek ve deneyimlemek konusunda bir kilometre taşı oluşturdu” şeklinde konuştu.