Gençliği ve yenilikçiliği sahiplenen dijital iletişimin aktif markası DİMES, bir influencer’ın Instagram yayın kanalına konuk olan ilk marka oldu. DİMES, gençlerle iletişimi farklı bir boyuta taşıyan “DİMES Kapışması” ve “Tadına Düştük” kampanyalarının yüzleri arasında da yer alan, Türkiye’de en fazla üye sayısına sahip Instagram yayın kanalı “Bizim Toplanma Merkezi”nin sahibi Cemre Solmaz’a konuk oldu ve takipçilerden gelen soruları ona yöneltti. Bir marka ilk kez bir influencer’ın Instagram yayın kanalında konuk olarak yer aldı.

İş birliğinin duyurusu için DİMES Club Instagram hesabından reels paylaşıldı, takipçilerden gelen yorumlarda Cemre Solmaz’a yönelecek sorular toplandı. Yayının saati de DİMES Club Instagram hesabından yapılan anketle, takipçiler tarafından belirlendi. 29 Eylül Cuma günü gerçekleşen yayına konuk olan DİMES Club, takipçilerden gelen soruları yazılı olarak iletti, Cemre Solmaz da bunları yayın kanalın ait tüm özellikleri kullanarak yanıtladı. Mesajlar, ses kayıtları, fotoğraf ve videolar ile ilgi canlı tutuldu.

Cemre Solmaz’a iletilmesi için 700 soru sorulurken, yayın saati için yapılan ankete de 2bin kişi katıldı.

45 dakika süren yayın, aldığı yüksek etkileşimle DİMES dijital iletişimine katkı sağladı. Yayın sırasındaki mesajlar 17bin kişi tarafından görüntülendi ve bu mesajlara 31.2bin emoji bırakıldı. DİMES Club sosyal medya paylaşımları 540bin kişiye erişti. Yayın sırasında DİMES Club’a onlarca özel mesaj geldi ve Cemre Solmaz fanlarının gruplarına eklendi.