DİMES

EN

Yükselen Trend: Kars

Yükselen Trend: Kars
PAYLAŞ

Hiçbir şeyin alıştığımız, bildiğimiz gibi olmadığı yerler var Türkiye’de. Kars da o büyülü, farklı ve çekici yerlerden biri. Doğanın kendini koruduğu, insanın doğaya zarar vermeden dokunduğu ve kışın farklı bir şeyler denemek isteyen herkese kucak açan Kars’ı tanıyalım birlikte!

Kars deyince kış, kış deyince kar gelir akla. Çok doğru! Kış sporları yapanların zaten bildiği ama yeni keşifler peşinde olanların da öğrenmesi gereken bir yer var Kars’ta. Sarıkamış :) Snowboard ve kayak yapmak için Türkiye’de gidilebilecek en güzel yerlerden biri…

Çıldır Gölü ise başka nasıl doğa güzellikleri var diye bakınırken çıkıyor karşınıza. Donan gölün üzerinde yürümek bile çoğumuza farklı gelirken, burada yaşayanların balık tutmaya gidip o buzu delmeleri çok cesaret yüklü bir hareket değil mi? Testereyle balık tutmaya gitmek!

Ani Harabeleri daha çok güzel havalara saklamak isteyeceğiniz bir nokta olmalı. Hepimizin aklında yer eden, çoğu kişinin mutlaka en az bir kez gitmiş olduğu Efes Antik Kenti’nden çok daha büyük, yüzyıllar boyu insanlara ev sahipliği yapmış olan bu yer gerçekten bir kültür yuvası!

Kısacası tarihe, manzaraya, doğaya doyacağınız bir gezi sizi bekliyor. Hadi birkaç gününüzü ayırın ve Kars’ı keşfe başlayın!


<< GERİ
PAYLAŞ