DİMES

EN

Türkiye'nin En Güzel Şelaleleri

Türkiye'nin En Güzel Şelaleleri
PAYLAŞ

Yaz sıcağında serinlik arayışımıza Türkiye’nin en güzel şelalelerinde devam ediyoruz. Manavgat klasik, Düden bilindik derken eleye eleye ilerledik, sizin için bu ferah listeyi derledik. BUZZ gibi bir yaz için hadi kaçalım buralardan!

1. Bulut Şelalesi

Karadeniz’in yeşilleri arasından seyrine doyum olmaz güzellikte akan Bulut Şelalesi, serinliği Akdeniz’de Ege’de aramaktan yorulanlar için ideal. Hafta sonu kısa bir tur planı yaparak Çamlıhemşin ile Ayder Yaylası arasında kalan bu güzel doğa olayını görebilir, su sesi eşliğinde doğa yürüyüşleri yapabilirsiniz.

2. Kurşunlu Şelalesi

Antalya deyince akla ilk gelenlerden olmasa da kendine has güzelliği ve keşfedilmediği için korunan, muazzam güzellikteki doğası nedeniyle bir gidenin bir daha vazgeçemediği bir şelale Kurşunlu. Antalya ile Isparta arasında yer alıyor. Onu eşsiz kılan ise küçük şelalecikler ile gölcüklerin bir arada cennetten bir köşe yaratması. Piknik yapıp, yeşil ve mavinin farklı tonlarının tadına varabilirsiniz.

3. Muradiye Şelalesi

Kendisinin güzelliği kadar kaynağıyla da dikkat çeken Muradiye Şelalesi kışın donmakta ve bu nedenle yaz ve kış aylarında farklı görsel güzellikler sunmaktadır. Sönmüş bir volkan olan Tendürek Dağı’ndan doğan ve çok yüksekten düşmüyor da olsa farklı güzelliğiyle dikkat çeken Muradiye Şelalesi, Doğubeyazıt ile Van arasında yer almakta.

4. Suuçtu Şelalesi

Bursa’da yer alan Suuçtu Şelalesi, meşe, kayın ve çam gibi ağaçlarla çepeçevre sarılmış ve korunmuş bir alan. Etrafınızda piknik masaları, hava bakarken gözlerinizin değdiği yemyeşil ağaçlar ve biraz da su sesi eşliğinde harika bir hafta sonu kaçamağı için ideal. Mustafa Kemal Paşa ilçesinin içme suyu ihtiyacını da karşılayan şelale, yerli turistlerin favori dinlenme alanlarından.

5. Kırkmerdiven Şelaleleri

Tunceli’de bulunan Kırkmerdiven Şelaleleri, Mercan Vadisi’ne inen yamaçlarda görkemli bir görüntü sunuyor. Bol miktarda suyun kayaların arasından akışı yaz aylarında şehirden kaçanlar için adeta görsel şölen yaratıyor. Çevrenin güzelliği ile şelalenin verdiği serinlik hissi bir araya gelince ortaya müthiş bir doğa harikası çıkıyor! 


<< GERİ
PAYLAŞ