DİMES

EN

Türkiye'den 5 Efsane Kamp Alanı

Türkiye'den 5 Efsane Kamp Alanı
PAYLAŞ

Türkiye'den 5 Efsane Kamp Alanı

Yılın her döneminde sürekli kamp yapan macera tutkunlarından mısınız yoksa ilk kamp heyecanına kaptırmış bir araştırmacı ruh mu? Bu yaz işinizi kolaylaştıracak ve araştırmalarınıza katkıda bulunacak bir liste hazırladık sizin için. Hadi gelin kaçalım buralardan ve Türkiye’nin en efsane kamp alanlarını birlikte keşfedelim!

1. Van Gölü

Kamp deyince akla hemen Akdeniz, Ege gelmesin. Türkiye’nin her köşesinda görülmeye değer doğa harikaları var. Van da Anadolu misafirperverliğinin bir temsilcisi gibi güler yüzüyle karşılayıp, mutlu anlar biriktirmeleri için destekliyor gelenleri. Kamp malzemelerinizi ve fotoğraf makinenizi unutmayın yeter. Hem belli mi olur belki efsanevi Van Gölü Canavarı sizin objektifinize yakalanır :)

2. Akyaka Orman Kampı, Muğla

Muğla’nın her ilçesi, her koyu ayrı güzel tabii… Ama kamp severlerin yıllardır vazgeçemediği, yeşile maviye doymak isteyenlerin favorisi Akyaka’nın yeri ayrı! Müthiş bir deniz manzarasına karşı otrumak, huzurlu bir orman yürüyüşü yapmak ve şehirden kaçmanın keyfini sonuna kadar çıkarmak için harika bir alternatif.

3. Olympos, Antalya

Artık “kamp” denince akla gelen ilk noktalardan biri haline gelmiş olsa da bozulmayan tarihi ve doğası ile dikkatleri üzerine çekmeye devam eden Olympos’a gidince bambaşka duygulara kapılabilirsiniz. Bütün yıl kamp yapmaya uygun, her mevsimi farklı güzel olan Olympos’ta harika bir maceraya ne dersiniz?

4. Kapadokya, Nevşehir

Kapadokya sizin için de renkli balonlar, güzel gün batımları ve peri bacaları anlamına mı geliyor? Hadi gelin bambaşka anılarla, yeni bir izlenim yaratalım. Çadır ve karavan kampı yapılabilen Kapadokya’da ağaçların arasında dinlenip, temiz havayı içinize çekmekle başlayın. Güzel anılar hemen ardından gelecektir.

5. Cunda Adası, Balıkesir

Cunda’nın doğasını oluşturan iki renk var: mavi ve yeşil. Bu iki rengin sayısız tonuna doymak, deniz kenarında müthiş bir tatil yapmak için kamp yapmak gibisi yok. Gündüz sıcak havayı suda geçirebilir, öğleden sonra biraz güneşlenip akşamüstü kısa yürüyüşlere çıkabilirsiniz. 


<< GERİ
PAYLAŞ