DİMES

EN

Patlatmadan Bavul Toplama Sanatı

Patlatmadan Bavul Toplama Sanatı
PAYLAŞ

Keşke bavul hazırlamak da tatile çıkmak kadar eğlenceli olsaydı. Ama özellikle uzun yolculuğa çıkanlar ya da büyük bir iklim değişikliğiyle yüzleşecek olanlar bilirler ki; bavul toplamak çok da kolay bir aktivite değil! Ya eşyalar sığmaz ya bavul karman çorman olur ya bir şeyler mutlaka kırışır ya da geriye, bavula giremeyen gözü yaşlı giysiler kalır. 


Peki bavulumuzu nasıl yapmalıyız? Alanı en iyi şekilde nasıl değerlendirmeliyiz? Neyi nereye, hangi sırayla yerleştirmeliyiz? Bavul toplamayı nasıl eğlenceli ve verimli bir hale getirebiliriz? Sizin için tüm bunları düşündük ve cevapları hazırladık bile. Şimdi derin derin bavulumu nasıl toplayacağım diye düşünmeyi bir kenara bırakıp arkanıza yaslanarak tüm kritik bilgileri okuma zamanı!


Öncelikle ince, kırışması zor eşyaları en alta koymakla başlayalım. En üstlere de hemen kırışabilecek giysilerimizi koyalım ki, tatil boyunca ütü peşinde koşmayalım! Mesela kotlarımızı en aşağılara, ipek bluzlerimizi de üste koyabiliriz. Bir deneyin deriz! Böylece hem giysileri korumuş hem de kırışma sorununa pratik bir çözüm bulmuş olursunuz. Gene de kıyafetlerin kırışma sorununu ortadan kaldıramayacağınız için dilerseniz seyahat için üretilmiş mini ütülerden edinebilirsiniz.


Eğer çok ama çok fazla eşyanız varsa, vakumlamak da bir seçenek. Giysilerinizi vakumlayabilir, bavulunuza paket paket yerleştirebilirsiniz! Ama unutmadan ekleyelim; yanınıza bir de kırışık açıcı sprey almayı unutmayın  Vakumlamak yerden kazandırsa da, giysileri “bir miktarcık” kırıştırabiliyor, bizden söylemesi.


Eğer vakumla uğraşmak istiyorsanız, size çok basit ve pratik bir önerimiz var. Giysilerinizi dürüm yapın! Evet, dürüm. Giysilerinizi kıvırarak bavulunuza yerleştirin. Böylece hem alandan tasarruf edersiniz hem de kırışmalarını engellersiniz. Ayrıca bavulunuz oldukça da düzenli olur. Aradığınızı bulur, rahatça çıkarabilirsiniz. Çoraplarınızı da ayakkabılarınızın içine koydunuz mu, bavulunuzdan mutlusu yok! 


Diyelim ki bir iş seyahatine çıkıyorsunuz ve yanınıza gömlek almanız gerekti. Peki gömleğinizin kırışmamasını, özellikle de yakasının bozulmamasını nasıl sağlayacaksınız? Hemen söyleyelim; bir kemerinizi kendi tokası çevresinde döndürerek bir daire oluşturacak, onu da gömleğinizin yakasına yerleştireceksiniz. Bu kadar basit! Sonuç; mutlu, kırışmamış gömlek yakaları :) 


Bavul hazırlamak zahmetli ve stresli bir iş gibi gözükse de püf noktaları sayesinde çok daha rahat edeceksiniz. Siz de en yakın tatilinizde size önerdiklerimizi hatırlayarak deneyin, nasıl da rahat ettiğinizi görün. Bavulunuzun üzerine oturmak zorunda kalmayacak, son dakikada bozulan fermuarlarla kriz yaşamayacaksınız.

Bavulunuzla birlikte buralardan kaçma zamanı! Keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz!   


<< GERİ
PAYLAŞ