DİMES

EN

Kabak Koyu'nda Huzur

Kabak Koyu'nda Huzur
PAYLAŞ

ANLATILMAZ HİSSEDİLİR: KABAK KOYU'NDA HUZUR BAŞKADIR....


Ege Bölgesi'nin gururu Fethiye Ölüdeniz, adıyla tezat oluşturacak şekilde çevresinde nice güzellikler barındırıyor. Bunlardan biri de Ölüdeniz'in doğusunda bulunan Faralya Köyü civarındaki Kabak Koyu. Bir diğer adıyla, Gemile Koyu'nun da bulunduğu Kabak Vadisi. El değmemiş doğa harikalarının peşinden koşanların, biraz huzur biraz dinginlik arayanların, paket program sunan lüks otellerden kaçanların, son yıllarda en çok tercih ettiği yerlerin başında geliyor.


Kabak Vadisi'ne yolunuz düşecekse, öncesinde şu manzarayı gözünüzün önünde canlandırmanızı ve tadını çıkarmanızı öneriyoruz:  800 metrelik sarp yamaçlar ile çevrelenmiş kanyon şeklinde gizemli bir vadi ve küçük çakıllarla bezenmiş, bakir bir plaj. Şelaleler, ender bitki ve hayvan türleri, benzersiz bir manzara... 


Kısa bir zamanda Kabak Vadisi'ne gitmeyi planlıyorsanız, yanınıza almanız gerekenler sadece birkaç parça eşya (tercihen bol, rahat, salaş giysiler), mayo, kitap ve günlük. İşte huzur konseptli tatiliniz şimdi başlıyor!


Türkiye'de ender rastlanan bir jeolojik yapıya sahip olan Kabak Koyu, çoğu tıbbi aromatik özelliklere de sahip 220 bitki türüne ve “Kesin Koruma Altına Alınmış Hayvanlar” listesinde yer alan Yaban Keçisi, Akdeniz Foku, Oklu Kirpi ve Caretta Caretta Deniz Kaplumbağaları'na ev sahipliği yapıyor.  Ege Belgesi'nin incisi olan bu benzersiz koy, aynı zamanda “anıt ağaç” özelliği gösteren zeytin ve meşe ağaçlarına da sahip. Uzun lafın kısası, eğer doğa aktivitelerinden hoşlanıyorsanız, kesinlikle doğru yerdesiniz. Kabak Koyu'nda huzuru sadece dinlenerek değil; ilginç bitki ve hayvan türlerini keşfe çıkarak, sahil boyunca keyifli yürüyüşler yaparak ve deniz altındaki dünyayla tanışarak da tadabilirsiniz. Ağaç evler, hamaklar, doğa aktiviteleri, meditasyon.... Burada keşfedecek çok şey var! 


Doğayla iç içe bir tatil yapmak isteyenler özellikle Kabak Koyu’na bayılacak! Neden mi? Çünkü gündüzleri yeşilin her tonunda kaybolmak ve masmavi sularında serinlememek elde değil. Geceleri ise elinizi uzatıp tutacağınız kadar yakın duran yıldızların gökyüzünde oluşturduğu karnaval tadına doyamayacaksınız. Arkadaşlarınızla kamp yapmak için aradığınız o yer: Kabak Koyu! Uyku tulumundan çakıya, kibritten çadıra, yemek için birkaç malzemeden her daim ihtiyacınız olacak çöp poşetlerine kadar her şeyi yanınıza alarak doğanın kucağında birkaç gün yaşamaya hazırsanız, bu yaz Kabak Koyu’na doğru kaçalım diyoruz. Çadır ve kamp fikri size göre değilse de Kabak Koyu’nda hem her bütçeye hem de her zevke uygun butik oteller de mevcut. Dilediğiniz tesise huzur dolmaya gidebilir, modern kentsel yaşamınıza kısa bir mola verebilirsiniz.


Kabak Koyu sizi alışılagelmiş tatillerin dışına çıkararak “yenilenme” önerisi vadediyor. Bolca doğa harikası, bolca tarih ve pek tabii ki bol miktarda huzur. Eğer kafanızı dinlemek, şehrin gürültüsünden uzaklaşmak, monotonluğu kırmak ve kendinizi keşfe çıkmak gibi bir amacınız varsa, kesinlikle doğru yerdesiniz deriz! Kabak Koyu, yeşiliyle mavisiyle, meşe ağaçlarıyla Caretta Carettalar'ı ile; tam size göre... 


<< GERİ
PAYLAŞ