DİMES

EN

DİMES GO Kayısı Rotası - Artvin - Borçka Karagöl - Mençuna Şelalesi

DİMES GO Kayısı Rotası - Artvin - Borçka Karagöl - Mençuna Şelalesi
PAYLAŞ

Yenilenen DİMES GO Kayısı rotası ile doğaya doymaya gidiyoruz! Sen de bize katıl, keşfe başla :)

Her tonda yeşilin birbiriyle sakince kucaklaştığı ve hatta bazen de sis perdelerine sarıldıkları bir yer var bugün ilk durağımızda: Artvin! Yağmur seslerinin çatılarda çıkardığı ses, yamaç aşağı bakarken bulutların üzerine duruyormuş hissini yaşamak, tertemiz ve bol oksijenli bir hava seni bekliyor, hazır ol.

Çok sayıda kültüre ev sahipliği yapmış olan Artvin’de tarih kokulu sokaklar, bazen yıkık surlar, bazen yüzlerce yıl önce yapılmış bir kale göreceksin. Manastırları, kiliseleri, camii ve türbeleri ile keşfedilmeye hazır onlarca muazzam yapı var. İnsanlığın el sürmeye kıyamadığı, olduğu gibi duran ve doğanın mucizesini her baktığında hissedeceğin yerler de var tabii :) Dik yamaçlı uzun vadilerinden yüzüne çarpan Karadeniz rüzgârı canlandıracak seni, balta girmemiş ormanlarını kaplayan sis harika fotoğraf kareleri yakalamanı sağlayacak, yüksek dağların doruklarındaki krater göllerine bakınca nefesin kesilecek. Hem tarihi hem de doğal güzellikleriyle Artvin otantik bir turizm bölgesi :)

Biraz daha küçük yerleşimlere çeviriyoruz yolumuzu, sırada Borçka Karagöl var. Türkiye’deki birbirinden güzel milli parkların belki de en güzellerinden biri Borçka Karagöl Milli Parkı. Karagöl ve Sahara Yaylası olarak ikiye ayrılıyor. Çadır kurmak istersen daha iyi bir nokta yok gibi. Gürültüden, kalabalıktan ve stresten uzak, huzur dolu, güzellik ve canlılığın yeşilden yeşile taşındığı bir yer Karagöl. Telaşsız, mutlu… Suyu bile ayrı lezzetli :) Bir kartpostala konu olacak fotoğraflar çekilmek için hepsi seni bekliyor!

Dağları, tepeleri aşarak, bulutlara selam vererek, oksijene doyarak yoluna devam edip, biraz da sabırlı olursan Arhavi’de Mençuna Şelalesi’ne varıyorsun. Doğu Karadeniz’in en büyük şelalesi Mençuna. Ulaşımı zorlu ve yorucu olsa da görmeye kesinlikle değiyor. Böyle bir manzara yok!

Mençuna’ya kadar gelmişken İkiz Köprü de aklının bir köşesinde olsun, bizden söylemesi… Masal gibi bir yer :)

Akan suyun ve yeşilliğin tadına varmak için DİMES GO Kayısı ile keşfe başla!


<< GERİ
PAYLAŞ