DİMES

EN

DİMES GO Karışık İle İstikamet Frig Vadisi

DİMES GO Karışık İle İstikamet Frig Vadisi
PAYLAŞ

Sonbahar için yollara düşmek varsa aklınızda, bizim de size bir önerimiz olacak :) Eskişehir, Afyon, Kütahya üçgenindeki Frig Vadisi sonbaharda mutlaka görülmesi gereken yerlerden! Önce bir DİMES GO Karışık alıp afiyetle içiyor, bir yandan da üzerindeki kısa keşif rotasının izlerini sürmeye başlıyoruz.

Hazırsak İstanbul’dan Eskişehir’e doğru yola koyuluyoruz. Etrafa baka baka, en sevdiğimiz şarkıları dinleyip eğlene eğlene tamamlıyoruz yolculuğu. İlk durak Eskişehir! Sıcacık bir çiğbörek yemeden olmaz. Eskişehir’i gezmeye başlamadan önce leziz bir mola vermekte fayda var. Sonrasında Eskişehir’i son zamanlarda yıldızı parlayan bir şehir haline getiren nedenlerden olan Porsuk Çayı ve Adalar Bölgesi’ni keşfetmenin vakti geliyor. Posruk Çayı üzerinde keyifli bir gondol turu yapmak da güzel fikir!

Eskişehir’den sonra sırada Kütahya var. Çinisi ve porselenleriyle ünlü Kütahya, sonbaharda biraz sıcaklık arayanlar için termal turizm cenneti olmasıyla da harika bir durak! Kaplıcalarda günlerce kalıp sıcaktan mayışmak harika ama madem keşfe başladık, hızımızı kesmeden devam edelim. Seyahatname’yi yazan ve kendi dilinde gezip gördüğü yerleri anlatan Evliya Çelebi’nin doğduğu Kütahya’dan kendimiz gezip görelim diye ayrılıp rotamıza dönelim.

Sırada Frigya! Kapadokya kadar bilinmeyen ama birçok peribacası barındıran ve tarihiyle büyüleyen Frig Vadisi’ni keşfe başlayalım. İlgi çekici doğal kaya yapısı ve çam ormanları ile kaplı Frig Vadisi, Anadolu uygarlıklarının izlerini sürmek, eski bir yanardağın tüfleriyle örtülü yaylalarında gezinmek ve oyma ve yontma yoluyla yapılan açık hava tapınaklarını ziyaret etmek için kendinize bir gün ayırın.

Hadi çıkın yola, istikamet Frig Vadisi :)

 


<< GERİ
PAYLAŞ