DİMES

EN

DİMES GO İle Salda Gölü'ne Gidiyoruz!

DİMES GO İle Salda Gölü'ne Gidiyoruz!
PAYLAŞ

Ülkenin üç tarafı sularla çevirili, nehri, gölü, şelalesi çok olunca yaz oldukça keyifli geçebiliyor. Sulardan sulara koşturup, çocuklar gibi şen bir yaz tatili yapmaya vakti olmayanlar ise kısa rotalarla harika noktalara varıp, havasından suyundan faydalanabiliyorlar. Bu yazımızda Denizli’den Salda Gölü’ne uzanan yeşilli mavili bir rota belirledik ve DİMES GO Vişne ile keşfetmeye var mısın dedik.

 

Çıkış noktamız olan Denizli’nin güzellikleriyle başlayalım. Herkesin Pamukkale ile birlikte andığı Denizli’de aslında Laodikya ve Tabea gibi antik kentleri gezmek, Karahayıt Kaplıcaları’nda dinlenmek, Yeşildere Şelalesi’nin manzarasında bir selfie çekilmek ya da Bağbaşı Kent Ormanı’nda yeşile doymak gibi yapılacak bir sürü farklı aktivite var. Pamukkale travertenleri ile Hierapolis’e uğrayıp antik havuzda yüzmeden de dönmek olmaz!

 

Serinhisar’da kısa bir mola verip Güney’e doğru yola çıkmakta fayda var. Güney Kasabası, Salda’ya varmadan önce son bir yeşil nokta yakalamak isteyenler için güzel bir kaçamak. Ama ayaklarınız göle değmeden rahat edemeyecekseniz hızlıca yola koyulmalı. Salda’da bekleyen güzellikler gittiğiniz yolda gördüklerinizi aratmayacak!

 

Türkiye’nin en derin gölü olan Salda Gölü, temizliği ve berraklığıyla da hem yerli hem yabancı turistlerin ilgisini çekiyor. Sit alanı olduğu için konaklama alanı yapmanın yasak olduğu Salda’da göl kenarında kamp yapmak trend. Gitmişken geceyi Salda’da geçirmek, diğer kamp yapan gezginlerle tanışmak ve yol maceralarınızı paylaşmak, dönüş için onların rota deneyimlerini dinlemek harika bir plan.

 

Meşe ve karaçam ormanlarının içinde dolaşırken göl manzarasına doymadan, kamp kurduğunuz ilk sabah yüzünüzü buz gibi yayla sularıyla yıkamadan ve ayağınızı yakmayan kumsalında akşam yürüyüşü yapmadan dönmeyin! Çıkın hadi bu hafta yola, Salda’ya kaçın ve keşfedin!


<< GERİ
PAYLAŞ