DİMES

EN

Baharda Bungalov Keyfi

Baharda Bungalov Keyfi
PAYLAŞ

Doğada tatil yapmayı sevenler için en güzel mevsim geldi :) Ne kışın zoru ne yazın yakan sıcağı… Baharda kamplar, çadır hayatı, bungalovlar o kadar güzel ki! Bu yazımızda senin için süper kamp alanları seçtik. Biz kısa liste yaptık, içinden favorini belirleyip gitmekse sana kaldı. Hadi 2 günlüğüne de olsa düş yollara, baharı bahar tadında keşfe başla!

Listeye başlarken gözlerin Kabak arayacağını tahmin ediyorduk. İlk önerimiz Kabak Koyu, Fethiye’den geliyor! Gemile Beach Lodge, masmavi deniz manzarasının turkuaza karıştığı, ufukta dağ eteklerinin sulara uzandığı, ağaçların arasında bol oksijenli bir yer arayanlar için ilk önerimiz. Denizin en kıyısındaki bu kamp, cıvıl cıvıl, büyüleyici… Sabah gözünüzü açar açmaz denizin dibini görebilmek, akşam ise koyun üzerinde gün batımını izlemek gibi bir lüks yok!

Ölüdeniz tarafına gitme fırsatın hiç olmadıysa soluğu orada al deriz! Doğa Kamp tam “keşfe başla” ruhuna uygun, mükemmel bir kaçış ve keşif yeri. Mavinin ve yeşilin onlarca tonuyla çevrelenecek, her nefesinde yenilendiğini ve tazelendiğini hissedeceksin. Kazlardan korkup, tavuskuşlarına hayran kalacak, öğleden sonranı Duru ismi verilen çikolata rengi tatlı bir atı severek geçireceksin. Dinleneceksin işte, mutlu olacaksın :)

Aylak Yaşam Kampı’nın ise adı üzerinde! Antalya, Çıralı’da mis gibi hava, renkli lambalar, dalından koparılmış tazecik biberler, çimlere atıp gökyüzünü seyredebileceğin puflar seni bekliyor. 2 gün aylaklık yapmak senin de hakkın! Yasemin kokulu Aylak Yaşam Kampı, palmiyelerin hışırdayan yapraklarının gölgesinde dinlenebileceğin, tavuk evlerine uğrayıp yem ve su verebileceğin, çınar ve defne ağaçlarının arasında kaybolabileceğin bir yer, gitmelisin.

Deniz, güneş değil başka bir şeyler arıyorsan eğer yönünü Nevşehir’e çevirmelisin. Dilek Camping, gün doğumunda mükemmel balon manzarasıyla kalbinde taht kuracak desek yeridir. Göreme Açık Hava Müzesi’ni gezebilir, peri bacalarının bol bol fotoğrafını çekeceğin 2-3 gün geçirebilirsin. Sabah erken uyanıp balonla etrafa bir de yukarıdan bakmanı tavsiye ederiz!

Ege mi, Akdeniz mi diye kafa yormaya gerek yok. Datça var! Bal Badem Bungalov ise tam Datça ruhunu yansıtan nitelikte, tatlı mı tatlı, güzel mi güzel bir yer…  Zeytin ve badem ağaçlarının arasındaki beş bungalovdan birini tutmaya ne dersin? Meyve ağaçlarının arasında çimlere uzanabilir, havuza girebilir ya da yakınlardaki koyları keşfedebilirsin. Knidos’a uğramayı unutma :)


<< GERİ
PAYLAŞ