DİMES

EN

HAYATA BAŞKA BAK

Yüzünüzü Güldürecek Şeyler Listesi

Yüzünüzü Güldürecek Şeyler Listesi
PAYLAŞ

Bazen kendi kendinizi gülümsetmek, hatta güldürüp kahkahalara boğmak gibisi yoktur. Neden modunuzu yükseltebilecekken, başkalarının komiklikler yapmasını ya da eğlenceli bir şeylerin olmasını bekleyesiniz ki? Sizin için kendine yetme listesi tadında bir yazı hazırladık. Ortalıkta kimse yokken kendinizi güldürme rehberi olarak kullanabilirsiniz. Keyifli okumalar!

- Teknoloji hayatın her yerinde yanınızdadır muhtemelen. 21.yüzyılda yaşamanın gereği olarak yalnız da olsanız birilerinin cebinizde olduğunu unutmayın. Bir arkadaşınıza mesaj atın ve ona “bugün duyduğun, gördüğün en komik şey neydi?” diye sorun.

- Cebinizdeki teknolojiden bir kişiye ulaşmak yetmiyorsa Facebook’ta bir içerik yayınlayın ve “hadi burada karikatür paylaşın!” yazın. Altına gelen yorumlar eminiz birkaç dakika boyunca kahkaha atmanız ve karın kaslarınızın ağrımasına yol açacak.

- Kahkahalarla gülmek değil biraz gülümsemek istiyorum, diyenler aramızda mı? Etrafınızda küçük bir çocuk varsa şanslısınız. Size sarılmasını rica edin. Onun küçücük kolları arasında mutluluğun ne kadar kolay olduğuna şaşıracaksınız.

- Evde yalnız başınızaysanız ne mutlu size! En çok eğlendiğiniz, en sevdiğiniz ya da en komik dans figürlerine sahip bir şarkıyı açın ve çılgınlar gibi dans edin. Her hareketinizde mutluluk dolacak, dansınız bittiğinde gülümsüyor olacaksınız.

- Hareket etmeden mutlu olmak istiyor ve evin koltuğunda uzanmış boş boş tavanı izliyorsanız, yapmayın, durun. Çocukluğunuzdaki favori çizgi filmi hatırlıyor musunuz? Şimdiden içiniz biraz ısındı değil mi?

- Sokakta yürürken birine gülümseyin, komşunuzu soğuk bir limonata içmeye çağırın veya birine rastgele kibarlık yapın. Size de iyi gelecektir.

Liste uzayıp alternatifler sıralanabilir. Ama her zaman en değerli olan fikir size ait olandır. Kendinizi mutlu etmenin bir yolunu bulun ve gülümseyin!  


<< GERİ
PAYLAŞ