DİMES

EN

HAYATA BAŞKA BAK

Yeni Yıla Girerken Yeniye Kucak Açın

Yeni Yıla Girerken Yeniye Kucak Açın
PAYLAŞ

Yeni yıl, yeni yıl, yeni yıl, yeni yıl... Evet bunu sen de bizim gibi melodiyle okuduysan yılın bu zamanına hazırsın demektir :) Peki, bir başka yıla ne kadar hazırsın?

Günler gittikçe kısalmaya, renkli renkli ışıklar hak ettikleri değeri geri kazanmaya ve “Sen ne yapacaksın?” gibi sorular dört bir yanımızı sarmaya başladıkça ister istemez geri sayım yapmaya başlıyoruz. Peki ne için? Cevap veriyorum: YENİ. Yeni olan her şeye merakımız olmasa da bir şeye yeniden başlayabilmek tam bir motivasyon kaynağı ve en güzel yanı da neye en baştan başlamak istediğimize her yıl kendimiz karar veriyoruz. :)

Bir koca yılı daha geride bırakırken arkana yaslanıp en sevdiğin şarkıyı aç ve düşün: bu yıl hangi planlarını bir sonraki zamana erteledin? Merak etme, yeni yıl, yeni bir sen gibi klasik bir yazı olmayacak bu, sen sadece hatırlamaya çalış :) Evet, aklında bir şeyler canlandıysa, başlıyoruz: YENİ YIL CHALLENGE’ı !

Bu yıl ne mükemmel olmaya ne kilo vermeye ne de daha çok kitap okumaya odakla kendini. Zaten yıl başında aldığın tüm kararlara sıkı sıkıya tutunmak ilk bir iki aydan sonra daha da zorlaşıyor, bir de bu sefer yine yapamadım stresine giriyorsun. Boş ver. Peki nasıl meydan okuyacağız kendimize? İpucu: yeniye kucak açarak!

Hiç başkasının yanında şarkı söylemediysen, hemen en yakın arkadaşlarını topla ve karaokeye git. Hiç maça gitmediysen, hadi bi’ bilet al ve o heyecanlı havayı solu! Bir şeyleri keşfetmeyi seviyorsan, yeni bir yazar keşfet mesela... Bu yılki tek hedefin ne sayılara ne de zorunluluklara bağlı olsun; bu yıl sade ve sadece yeni şeyler yapmayı seç. Sevip sevmediğin birçok yeni şey görecek ve kendini daha iyi tanıyacaksın. Kim bilir, belki rutinden uzaklaşıp tatmin edici bir yıl geçirmenin anahtarı budur. :)

Biz kendimizi tanıyana, ne, neden, nasıl olmuş anlayana kadar günler geçip gidiyor. Elimizden gelen tek şey, bi’ önceki yıldan daha çok anın tadına varmak. Kendi rutinimizden çıkmadıkça ne yeni yıl heyecanının ne de hedeflerin bir anlamı kalıyor. Bu yıl yaptığın küçük büyük yepyeni seçimlerle kendi mucizeni yarattığın çok başka bir yıl olsun!

Mutlu yıllar! ❤️️ 


<< GERİ
PAYLAŞ