DİMES

EN

HAYATA BAŞKA BAK

Trafiğe Başka Bakın!

Trafiğe Başka Bakın!
PAYLAŞ

İnsan bazen şehir hayatının monotonluğuna ve rutinlerine kaptırıyor kendini. Sorgulamadan, düşünmeden yaşamaya başlıyor ve bazen elindeki zamanı farkına bile varmadan kaybediyor. Sonra gün nasıl geçti anlamadım diye de hayıflanıyor. 

Oysa bazen durmalı ve derin bir nefes almalıyız. Trafiği bile başka bakmalıyız!

Peki ya nasıl mı?
Trafiği gerçek ya da mecazi anlamında düşünürsek, günümüzün büyük bir bölümünün trafik içerisinde geçtiği gerçeğiyle karşılaşıyoruz. Kentsel yaşamın doğrudan bir sonucu olan yoğunluk ve telaş da artık maalesef ki yaşamımızın bir parçası haline geldi. Bu durumun bizi yorgun düşürmesine ve hayatımızdaki bu yoğun trafiğe bir kırmızı ışık yakmalı, dur demeliyiz.

Günlük yaşantınızın en büyük rutini olan, ruhunuzu tüketmeye başlayan yolunuzu değiştirmeyi düşündünüz mü hiç? Biz siçin için trafiğe başka baktık ve günün en sıkıcı anlarını nasıl daha eğlenceli yaşayabileceğiniz üzerine düşündük. 

Her gün aynı vasıtalar ile yolculuk yapıyorsanız kendinize alternatif bir yol bulmayı deneyebilirsiniz. Arada yolunuzu değiştirmek iyi gelecektir. Eğer alternatif bir yol bulmanız imkansız ise siz de var olan yolunuzu yeniden şekillendirebilirsiniz. Belki evinize giderken otobüsle geçtiğiniz bir durağı yürüyerek geçmek bile yeterli olabilir. 

İnsanın en çok kendiyle kalabildiği ve düşünebildiği anlara dahil olan zamanlardır yürüyüşler. Yürürken her gün önünden geçtiğiniz bir yere başka bir gözle bakacak ve o zaman alışıla gelmiş şeyleri farklı görmeye başlayacaksınız. Belki yolda daha önce dikkatinizi çekmemiş bir bina görürsünüz ve merak edersiniz. Binanın üzerine dikkatli bir şekilde bakmayı unutmayın. Bazılarında oraya dair hikayeler yazar ya da tarihi bir yapı çıkarsa karşınıza mutlaka onun geçmişini araştırın, yeni şeyler öğrenmek mutlaka hoşunuza gidecektir.

Belki eve koşarcasına gidip kendinizi bir an önce sıcacık yatağınıza bırakmayı istiyor olabilirsiniz. Ama zaman asla durmayacaktır, bu nedenle siz dursanız iyi olur. Trafiğin en yoğun olduğu bir saatte trafiğin içinden sıyrılın ve çevrenize başka bakmaya başlayın. Koşuşturan insanlara, kırmızı ışıkta duranlara ya da aceleci zamanın ta kendisine… Dinlenmek için biraz durun ve sadece keyif almaya başlayın. Belki yolda tüm ihtiyacınız olan şey beş dakikalık bir moladır. 

Müzik dinlemeyi sevmeyen yoktur diye tahmin ediyoruz  Tatilde güneşlenirken, iş yerinde çalışırken ya da evde hiçbir şey yapmazken müzik dinlediğinizi biliyoruz. Yolların da en güzel dostudur müzik. Yolda yürürken veya giderken kulaklığınızı takın ve en sevdiğiniz şarkıyı açın. Yorucu bir günün ardından eve dönerken müzik eşliğinde gitmek, yolunuzun süresini kısaltmasa da zaman size daha çabuk geçecektir  

Trafik günün en sıkıcı zamanı olsa da, o anları da daha keyifli kılmak bizim elimizde. Biz yöntemlerimizden birkaçını sizlerle paylaştık. Peki ya siz trafiğe nasıl başka bakıyorsunuz?


<< GERİ
PAYLAŞ