DİMES

EN

HAYATA BAŞKA BAK

Tazelenin, Yenilenin, Yeni Anılar Edinin

Tazelenin, Yenilenin, Yeni Anılar Edinin
PAYLAŞ

Bahar temizliği vardır ya klasik, hani eskilerden kurtulur ya da değerlendirirsiniz, yenilere yer açarsınız, her yer mis gibi tazelik kokar, her yere bahar gelir… Öyle bir tazelenme, yenilenme hissi geliyor mu size de yıl sona yaklaşıp havalar erken kararır hale gelince? Etrafınızı saran grilere inat bir renk arayışı, yaklaşan yıl sonuna hızla koşarken arada bir durup yeni anılar edinme, yeni güzellikleri fark etme zamanı bu! Belki de yılın en güzel zamanı :)

Bu yazımızda tavsiyemiz mevsimin tam da bilindik telaşlardan uzaklaşıp, yeni yıl planları için hayaller kurma ve kaygılardan kopup kendinin farkına varma mevsimi olduğunu anlatmak istedik size. Öyle bir dönemden geçin ki uçsun gitsin her şey, yerlerini güzel renklere, doğanın güzelliklerine, şehrin enerjisine, eski arkadaşlıkların güvenine ve yenilerinin heyecanına bıraksın.

Yeni yılda nasıl biri olmak isterdiniz? Neler yapan, nelerden kaçan, neyi gururla benliğinde taşıyan biri var aklınızda? Mesela daha çok gezen, daha çok arkadaş edinen biri olmaksa isteğiniz hadi bugünden başlayın yarının kişisi olmaya! Uzun zamandır görüşmediğiniz bir-iki kişiye mesaj atsanız bile olur aramak zor geldiyse, mutlaka birileri yüzünüzü gülümsetecek, akşama planlar yapılacak, en güzel anılarla süslü enfes bir buluşma gerçekleşecektir. İşine odaklı, kariyer basamaklarını zorlanmadan çıkan biri olmak mı istersiniz? Bugünün işini yarına bırakmayın! Mesainizi efektif geçirin, akşam işten sonra da kişisel gelişiminizi ve performansınızı odağa alan çalışmaları mesai gibi değerlendirin. Oluruna bırakmayın, oldurun bazı şeyleri :) Tazelenin!

Sizin için de vazgeçilmez olan bazı şeyler vardır eminiz. Onlara sıkı sıkıya sarılırken yenilere kapıları kapattığınız oluyor mu peki? En sevdiğiniz film olması için yeni çıkanlardan birine şans verin mesela, en sevdiğiniz kitabın yazarına bakın bakalım o neleri okuyormuş ya da soğuk havaları-kışı seviyorsanız kayak yapmayı deneyin bu sezon mesela. Bunları planlamak, araştırmak, yeni şeyleri anlamaya ve öğrenmeye çalışmak sizi tahmin ettiğinizden mutlu edecektir. Deneyin, yenilenin!

Yaz daha enerji dolu, kış daha sakin gibidir ya hani, yıkın kalıpları. Sizi siz yapan ruhunuzu mevsimlerin kalıplarına sokup şekillendirmeye çalışmayın. En yakın arkadaşınızla tanıştığınız yeri ve zamanı hatırlayın, o gün modunuz düşük olsaydı onun gibi biri hayatınızda yer alamayacaktı belki de. Tatilde etrafı keşfederken “buraya da bir bakalım” diyerek girdiğiniz bir yolda aslında en güzel manzaraları gördüğünüz ya da tatilin en macera dolu anılarını edindiğiniz oldu mu hiç? Ya o yolu denemeseydiniz ne olurdu peki? Her mevsim yeni kapıları ardına kadar açan, yeni yollara adım atmaktan korkmayan, yeniyi seven, eskiyi koruyan biri olmaktan zarar gelmez. Yeni anılar edinin!


<< GERİ
PAYLAŞ