DİMES

EN

HAYATA BAŞKA BAK

Şubat'a Başka Bak!

Şubat'a Başka Bak!
PAYLAŞ

“Yine aylardan Şubat ve ben yine tekim!” dediğini duyar gibiyiz. Evet, her yerde sevgililer günü hediyeleri için indirimler yapılmış veya kalpli balonlar, kırmızı güller her köşe başında yerini almış olabilir ama sen aldırış etme. Yalnızsın diye Şubat’a düşman olmana gerek yok ki! Hem Şubat ayında 27 gün daha var! :)

Aslında her şeyin kendimizi sevmekle başladığını hep biliyoruz. Biliyoruz bilmesine ama günlük koşturmacanın içinde unutuyor ve hep dışarıdan birini sevmeye odaklanıyoruz. Kendimizi yeterince sevmediğimiz, şımartmadığımız veya el üstünde tutmadığımız bir dünyada, Şubat ayına birçok kez karşı olacağız demektir. O zaman bu yıl, sevginin kutlandığı 14 Şubat’ta, senin için özel insana kocaman sarıl, yani kendine! Hadi gel, bi’ değişiklik yapalım ve Şubat’a başka bakalım!

Bugünden itibaren, sahip olduğun tüm sevgiyi ilk önce kendine ver. Dışarıdan bir sevgi beklemek ve bu sevgi beklentini tatmin etmeye çalışmak yerine kendini tanımaya, kabullenmeye ve sevmeye başla. Zaten nasıl sevilmek istediğini senin kadar kim iyi bilebilir ki? :)

En sevdiğin şarkılardan bir playlist oluştur ve saatlerce zıplaya zıplaya dans et mesela. Ya da kendini dinleyebileceğin küçük, sakin ve huzur dolu anlar yarat. Aslında bir şeyi kendin için yapman bile yeterli aslında; işte bu kadar basit! İnsanın kendisine iyi gelen, daha da iyi hissetmesini sağlayacak şeyler yapması bile küçük bir sevgi belirtisi.

Hayatında kendini ilk sıraya koyduğun bu mikro anların sayısını arttırdıkça daha da mutlu olduğunu göreceksin. Kim bilir, belki de her Şubat ortaya çıkan o kırmızı kalpli balondan bir tane de kendine almaya başlarsın; neden olmasın! ?

Hadi 14 Şubat’a kızmayı bırak ve gülümse! Bugün senin de sevgililer günün unutma!  ❤️️

 


<< GERİ
PAYLAŞ