DİMES

EN

HAYATA BAŞKA BAK

Sevdiğinizi Konuşmadan Nasıl Söylersiniz?

Sevdiğinizi Konuşmadan Nasıl Söylersiniz?
PAYLAŞ

Sevgimizi göstermenin birçok yolu vardır ama biz karşımızdakine onu sevdiğimizi hep kelimelerle anlatmaya çalışırız. Oysa bazen içimizdeki sevgiyi bambaşka şekilde dışarıya çıkartabiliriz. Şimdi klasik yöntemleri bir kenara bırakıp sevgimizi konuşmadan söylemek için hayatımıza başka bir kapı aralıyoruz.


  • Sabah sürprizi: İş ya da okul arkadaşınızın masasına onun en sevdiği çikolatayı ya da aromalı sütü koyabilirsiniz. Sabah gelip masasında bu küçük süprizi bulduğunda, o sizin tahmin ettiğinizden çok daha fazla mutlu olacaktır.
  • Ayrıntıya gizleyin: Çok sevdiği(-niz) bir romanın içerisinde, kelimelerin altını çizerek ona kısa bir not ya da uzun bir yazı yazabilirsiniz. Emin olun kelimelerin neden altı çizili diye merak edecektir ve bu küçük oyunu kolayca çözecektir. Dilerseniz daha kolay anlaması için ona başka ipuçları da verebilirsiniz ya da yazdığınız bir mektuba yanlış harflerle yazılmış kelimeler yerleştirip, onun anlamasını sağlayabilirsiniz. Mesela “güneş doğarkem” yazarsınız ve o da mektubu okuyup yanlış harfleri gördükçe bu işte bir terslik olduğunu düşünecektir  
  •  Doğum günü deyip geçmeyin: Hemen hemen herkes doğum gününün özel olduğunu düşünür. Bu nedenle siz de sevdiklerinizin doğum gününü önemseyin. Hediye alacaksanız onun zevkine özel bir seçim yapmaya gayret edin. El yapımı hediyelerin çok özel olduğunu unutmayın ve eğer elinizden bir şeyler geliyorsa ona kendi  yaptığınız bir hediye verin. Sizin boyadığınız bir çerçeve ya da rengarenk sayfalardan yaptığınız bir defter gibi. Yapamıyorsanız da onun çok değer verdiği bir hediye almak için önceden düşünün ve onu bulmak için zaman ayırın.
  •  Kendinizi hatırlatın: Uzun zamandır konuşmadığınız bir arkadaşınıza sadece günaydın yazdığınız bir mesaj atabilirsiniz. Hiç beklemediği bir sabah bu mesajı aldığında çok mutlu olacak ve güne güzel başlayacaktır. Arada kendinizi hatırlatmayı unumayın.
  • Cemal Süreyya’yı dinleyin: Kahvaltının kesinlikle mutlulukla bir ilgisi var, ve bunu hepimiz biliyoruz. En sevdiğiniz arkadaşınız, sevgiliniz ya da ailenizden biri… Sevdiğiniz kişi içeride uyurken sabah kalkın ve ona şahane bir kahvaltı hazırlayın. Belki peçetesine küçük bir not yazabilir ya da tabağına kahvaltılıklarla resim yapabilirsiniz. Böyle bir sabaha kim uyanmak istemez ki? 
  •  Sevgi maması: Elbette ki sevgimiz sadece insanlara karşı değildir. Bazı canlılara sevgimizi zaten istesek de kelimelerle ifade edemeyiz. Evinizi paylaştığınız bir kedi ya da köpek varsa ona onun en sevdiği mamayı beklemediği bir anda verebilirsiniz veya sokaktaki yüzlerce kedi köpeğe özel bir zaman ayırıp onları severek mutlu edebilirsiniz. Lezzetli bir mamaya hiçbiri hayır demeyecektir.


Bunların sadece birkaç yöntem olduğunu unutmayın. Siz örnekleri çoğaltabilir, sadece sizin aklınıza gelen şekilde sevdiğinizi söyleyebilirsiniz. Şimdi günlük yaşantınızdaki ufacık şeylerle sevginin nasıl anlatılabileceğini düşünme sırası sizde. Alışılagelmiş davranışlarınıza başka bakarak kendi yöntemlerinizi yazın ve hemen bugün uygulamaya başlayın.


<< GERİ
PAYLAŞ