DİMES

EN

HAYATA BAŞKA BAK

Koşullardan Bağımsız Mutluluğun Sırları

Koşullardan Bağımsız Mutluluğun Sırları
PAYLAŞ

Modern hayatın hem eksisi hem de artısı sürekli bilgi akışı olması. Her an her şeyden haberimiz oluyor ve değişken koşulların ortasında günlük hayatımıza devam etmeye çalışıyoruz. İnişler ve çıkışlar bu kadar hızlıyken güzel de olsa bizi etkileyebiliyor bazen haberler. Üzücü bir olaya da egzotik bir ada tatili yapan arkadaşımızın mutlu bir anına da aynı şekilde kafayı takabiliyoruz.

Peki tüm bu dış etkenlerden sıyrılıp bağımsız bir mutluluk yaratmak mümkün mü? Neden olmasın! Minik mutsuzluk hallerinden sizi uzaklaştırıp, mutluluğu güne yayacak birkaç ufak değişiklik düşündük.

Mesela her mutfağa girişinizde içiniz mi sıkılıyor ya da sabah uyanınca güne güzel başlayacak enerjiyi bulamıyor musunuz? Modunuzu etkileyen sabit şeyleri anlamak ve bulmak için kendinizi analiz edin. Mutfağınızda neden sıkılıyorsunuz, renksiz mi yoksa dağınık mı? Bunları değerlendirin ve ufak değişimlerin büyük sonuçlar yaratacağını unutmayın. Sabah yüksek enerjiyle başlamak için güzel bir alarm seçtiğinizden, odanızın yeterince ışık aldığından ve gece kaliteli bir uykuya daldığınızdan emin olun. Yatağınızın yönünü değiştirmek gibi ufak bir değişim bile gününüzün kalanını çok etkileyecek, emin olun.

Hem fiziksel hem de mental olarak iyi hissetmek için kendinize özel, size iyi gelen bir ritüel belirleyin. Her sabah işe gitmeden önce koşmak mı, yoksa akşam yürüyüşü mü sizi daha mutlu eder? Eve yakın bir spor salonunun havuzunda kulaç atmak, her gün deniz kenarında yürüyüş yapmak ya da mis gibi kokusunu içinize çekerek kitap okumak… Sevdiğiniz şeyleri seçin ve kendinizi mutlu eden yine siz olun.

Akşam yalnız takılmayın, herkesi toplayın eğer istediğiniz buysa. Trafik sizi mutsuz ediyorsa, inin yürüyün, vitrinlere bakın, esnafla sohbet edin. Yürümekten sıkıldığınız anlarda sevdiklerinizi arayıp seslerini duyun. Yalnız kalmak istediğinizde sevdiğiniz bir şarkıyı açın, takın kulaklığı, bir süre de olsa kendinizle baş başa kalın. Koşullardan bağımsız olarak size iyi gelen şeylerin neler olduğunu keşfedin, mutlu olun! 


<< GERİ
PAYLAŞ