DİMES

EN

Aydın Fabrika

Tokat Fabrika Tokat Fabrika

Memleketimizin bereketli topraklarını değerlendirmek ve her neslin sağlıklı gıdaya ulaşabilmesini sağlama amacıyla yola çıkan kurucumuz Mustafa Vasfi Diren, 1963 yılında DİMES’in ilk tohumlarını Anadolu’nun tam kalbinde, memleketi Tokat’ta attı. 1963’ten bu yana, toplam 3 fabrikamızla birlikte Türkiye’nin en büyük meyve suyu üreticisi haline geldik.

 

2012 yılında Aydın’da kurduğumuz, her tip meyveyi işleme kapasitesine sahip SEMES fabrikamızda şeftaliden üzüme, domatesten nara kadar 17 meyve işlenmektedir.  Batı Akdeniz’in %100 yerli portakallarını kendi bünyemizde işleyebilmek için narenciye üretimine özel hatlar kurduk. Bu sayede uzun raf ömrüne sahip sıkma meyve sularını Türkiye’de üreten ilk firma olarak yerli üretimlerimize devam etmekteyiz.

 

DİMES’lik meyve anlayışımızla, ülkemizin en kaliteli ve en sağlam meyvelerini sizler için satın alıyor; klasik tadımızı yıllardır korumak için özenle şişelerimize dolduruyoruz. Yılda 100.000 ton meyve işleyebildiğimiz fabrikamızda 74 personelimizle birlikte sizler için en iyisini yapmaya çalışıyoruz.

 

Meyvenin özüne olan tutkumuz ve küçük seçimlerin önemine olan inancımızla 60 yıldır küçük büyük demeden sizler için doğadan ilham alıyor, meyveye en yakın ürünleri üretmeye çalışıyoruz.

Sultanhisar Fabrika Semes Gıda